Nadal il invinge pe Kyrgios dupa un meci spectaculos: Iata cum arata sferturile masculine de la Australian Open

Luni, 27 Ianuarie 2020, ora 14:04
12598 citiri

Rafael Nadal s-a calificat, luni, in sferturile de finala de la Australian Open, dupa ce a trecut in optimi de favoritul gazdelor, Nick Kyrgios.

Tenismenul iberic s-a impus in patru seturi, scor 6-3, 3-6, 7-6 (6), 7-6 (4), dupa trei ore si 40 de minute.

Mai departe, in sferturile de finala, Rafael Nadal, o singura data castigator la Melbourne (2009), il va intalni pe favoritul numarul 5, austriacul Dominic Thiem.

Dar iata cum arata sferturile masculine de la AO 2020

Rafael Nadal (fav.1) - Dominic Thiem (fav.5)

Stan Wawrinka (fav.15) - Alexander Zverev (fav.7)

Tennys Sandgren - Roger Federer (fav.3)

Milos Raonic (fav.32) - Novak Djokovic (fav.2)

Australian Open 2020 se desfasoara in perioada 20 ianuarie - 2 februarie.

Anul trecut, turneul de la Antipozi a fost castigat de Novak Djokovic, dupa o finala cu Rafael Nadal.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţie de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....