Nadal il invinge pe Kyrgios dupa un meci spectaculos: Iata cum arata sferturile masculine de la Australian Open

Luni, 27 Ianuarie 2020, ora 14:04

Rafael Nadal s-a calificat, luni, in sferturile de finala de la Australian Open, dupa ce a trecut in optimi de favoritul gazdelor, Nick Kyrgios.

Tenismenul iberic s-a impus in patru seturi, scor 6-3, 3-6, 7-6 (6), 7-6 (4), dupa trei ore si 40 de minute.

Mai departe, in sferturile de finala, Rafael Nadal, o singura data castigator la Melbourne (2009), il va intalni pe favoritul numarul 5, austriacul Dominic Thiem.

Dar iata cum arata sferturile masculine de la AO 2020

Rafael Nadal (fav.1) - Dominic Thiem (fav.5)
Stan Wawrinka (fav.15) - Alexander Zverev (fav.7)

Tennys Sandgren - Roger Federer (fav.3)
Milos Raonic (fav.32) - Novak Djokovic (fav.2)

Australian Open 2020 se desfasoara in perioada 20 ianuarie - 2 februarie.

Anul trecut, turneul de la Antipozi a fost castigat de Novak Djokovic, dupa o finala cu Rafael Nadal.