Cupa Davis: Romania, la egalitate cu Belarus dupa prima zi

Vineri, 03 Februarie 2017, ora 15:30
10699 citiri

Romania si Belarus sunt la egalitate, scor 1-1, dupa intalnirile disputate vineri, la Minsk, in cadrul Grupei I valorice a zonei Europa-Africa a Cupei Davis.

Punctul reprezentativei noastre a fost adus de Adrian Ungur (locul 313 in ierarhia ATP), care l-a invins in patru seturi, scor 6-2, 5-7, 7-5, 6-4, pe Ilia Ivaska (locul 175 ATP).

Din pacate, in cea de-a doua intalnire a zilei, liderul echipei noastre, Marius Copil (locul 129 ATP), a fost invins de Egor Gherasimov (locul 341 ATP).

Bielorusul s-a impus in trei seturi, scor 6-3, 6-4, 6-4.

Sambata va avea loc intalnirea de dublu, in timp ce duminica sunt programate ultimele jocuri la simplu.

Ati putut urmari, in format LIVE score, desfasurarea intalnirii dintre reprezentativele Belarusului si Romaniei, contand din primul tur al Grupei I valorice a zonei Europa-Africa a Cupei Davis.

BELARUS - ROMANIA 1-1

LIVE score:

Egor Gherasimov - Marius Copil 6-3, 6-4, 6-4

ora 15:30 - Copil nu se regaseste, iar Gherasimov produce surpiza si se impune usor, in trei seturi, egaland scorul.

ora 14:50 - Setul doi e castigat tot de Gherasimov.

ora 14:12 - Copil pierde neasteptat de usor primul set al intalnirii cu modestul Gherasimov.

ora 13:50 - A inceput partida.

- Cel de-al doilea joc al zilei, Egor Gherasimov (locul 341 ATP) si pe Marius Copil (locul 129 ATP), va incepe in jurul orei 14:00.

Adrian Ungur - Ilia Ivaska 6-2, 5-7, 7-5, 6-4

ora 13:13 - Ungur se impune si duce Romania in avantaj.

ora 12:37 - Setul 3 e la fel de disputat ca precedentul, insa de data aceasta castig de cauza are tenismenul nostru.

ora 11:45 - Bielorusul se impune la capatul unui set doi extrem de disputat.

ora 10:43 - Doar 35 de minute i-au trebuit lui Ungur pentru a castiga primul set.

*a inceput la ora 10:08

INFO: Ungur ocupa locul 313 in clasamentul ATP, in timp ce adversarul sau se afla pe pozitia 175.

INFO: In cea de-a doua partida a zilei se vor intalni Egor Gherasimov (locul 341 ATP) si pe Marius Copil (locul 129 ATP).

Sambata e programata disputa de la dublu, in timp ce duminica vor avea loc ultimele partide de simplu.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#LIVE intalnire Belarus Romania, #Belarus Romania Cupa Davis, #scor Romania Belarus , #Cupa Davis