Francoise Abanda, despre victoria cu Irina Begu: O sa fiu sincera cu voi

Sambata, 18 Aprilie 2015, ora 23:00
10849 citiri

Francoise Abanda, jucatoarea in varsta de doar 18 ani care a invins-o pe Irina Begu in primul meci al confruntarii dintre Canada si Romania, din Fed Cup, a comentat succesul pe care l-a obtinut.

Ocupanta locului 260 in clasamentul WTA a afirmat ca trebuie sa fie sincera si sa admita ca era foarte obosita, motiv pentru care a contat si accidentarea Irinei.

"Sunt super fericita. Am vrut sa castig atat de mult, mai ales ca jucam acasa. Intotdeauna joc bine aici. Este un public incredibil. Am pierdut primul set, dar mi-am revenit. Sunt atat de fericita ca am castigat. Am incercat sa blochez loviturile, sa-mi revin si sa ma concentrez. O sa fiu sincera cu voi. In setul decisiv eram obosita, nu mai puteam, dar am vrut sa castig. A contat si accidentarea Irinei", a afirmat Francoise Abanda.

Irina Begu, invinsa in primul meci din Fed Cup - a terminat ca o eroina, intr-un picior

Irina Begu a fost invinsa in primul meci cu Canada, de Francoise Abanda, scor 6-4, 5-7, 4-6, la capatul unui joc ce a durat mai bine de doua ore si jumatate. O accidentare suferita in setul decisiv a cantarit enorm in soarta acestei partide.

Urmatorul meci al Irinei Begu este programat duminica, impotriva lui Eugenie Bouchard, insa ramane de vazut daca va mai putea intra pe teren.

C.S.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...