Mihaela Buzarnescu, invinsa de Karolina Pliskova in primul meci al zilei de la Fed Cup

Sambata, 09 Februarie 2019, ora 15:32
5941 citiri

Mihaela Buzarnescu a fost invinsa de Karolina Pliskova in primul meci al confruntarii dintre Romania si Cehia, ce conteaza pentru calificarea in semifinalele Fed Cup.

Sportiva noastra a pierdut fara drept de apel in fata ocupantei locului 5 WTA, scor 6-1, 6-4.

In primul set, Mihaela nu a putut face fata jocului solid practicat de Karolina si nu a avut practic nicio sansa.

Setul secund a fost ceva mai echilibrat, dar Pliskova a facut un break pe final ce i-a fost suficient pentru a castiga partida.

Aceasta a fost a treia infrangere din tot atatea partide suferita de Mihaela in duelurile cu Karolina Pliskova.

Sambata, de la ora 15:45, se disputa si meciul dintre Simona Halep si Katerina Siniakova, in direct pe Ziare.com.

Duminica, de la ora 14:00, vor avea loc meciurile: