Programul meciurilor din Fed Cup: Cand vor juca Halep, Begu...

Joi, 05 Februarie 2015, ora 14:44
4036 citiri

Federatia Romana de Tenis a anuntat, joi, programul intalnirii Romania - Spania, din Fed Cup.

Structurata pe doua zile, pe 7 si 8 februarie, intalnirea din Grupa Mondiala II a Fed Cup va debuta sambata, la ora 12:45, cu o ceremonie de deschidere.

Va urma, de la ora 13:00, primul meci de simplu, urmat apoi de a doua partida, tot de simplu. Intre cele doua meciuri va exista o pauza de 20 de minute.

Duminica, ziua de tenis va incepe la ora 12:00, cu un meci de simplu, urmat si acesta, dupa 20 de minute de pauza, de a doua disputa de simplu.

Daca va fi nevoie, tot duminica se va juca si partida de dublu, pentru departajarea celor doua echipe.

Simona Halep va evolua in doua dispute la simplu, in cele doua zile de concurs.

Meciurile din cadrul intalnirii Romania - Spania, din Grupa Mondiala II a Fed Cup, vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Fed Cup Romania Spania, #Romania Spania Fed Cup program, #Simona Halep Fed Cup , #Fed Cup