Julia Goerges pierde in primul meci thriller de la Roland Garros, dupa un decisiv de poveste

Duminica, 28 Mai 2017, ora 16:12
14504 citiri

Sportiva din Germania Julia Goerges, fosta numar 15 mondial WTA, a pierdut in cel mai dur meci al primei zile de la Roland Garros, un meci care a durat aproape 3 ore si care a avut accente dramatice.

A fost 1-6, 6-3, 13-11 pentru Madison Brengle din SUA, 82 in lume, in fata lui Goerges, 49 WTA, dupa un set decisiv care a durat 1 ora si 45 de minute.

Toata partida a durat 2 ore si 47 de minute, stiut fiind ca la Roland Garros nu exista tiebreak in setul decisiv, partida fiind terminata indata ce o jucatoare sau un jucator se distanteaza la 2 game-uri de rivalul sau.

Madison Brengle va evolua in turul II cu Timea Bacsinszky din Elvetia, favorita 30, care a dispus tot duminica de Sara Sorribes Tormo din Spania, scor 6-1, 6-2.

De remarcat ca Brengle avusese doua mingi de meci pe care le ratase la 6-5 in setul decisiv, plus inca una la scorul de 12-11, inainte sa inchida partida la 13-11.

Sportiva din SUA a avut cea mai buna clasare in 2015, cand era clasata pe 35 WTA.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Julia Goerges pierde meci thriller Roland, #Madison Brengle meci de poveste, #Brengle Goerges meci cronica Rolan Garros , #Roland garros