Moment incredibil in timpul partidei dintre Andreea Mitu si Karolina Pliskova de la Roland Garros

Joi, 28 Mai 2015, ora 15:50
21207 citiri

Partida dintre tenismena romanca Andreea Mitu si cehoaica Karolina Pliskova, din turul II al turneului de Grand Slam de la Roland Garros, a oferit un moment unic in istoria tenisului.

In setul doi, la scorul de 5-4 pentru jucatoarea noastra, Pliskova a servit pentru a ramane in set.

Andreea a inceput excelent game-ul si s-a desprins la 0-40, avand trei mingi de meci. Ce a urmat e ceva incredibil.

Cehoaica a salvat cele trei mingi de break, reusind nu mai putin de 3 asi la rand!

Din fericire pentru noi, Andreea s-a impus apoi in tie-break si a impins meciul in setul decisiv.

Partida dintre Andreea Mitu si Karolina Pliskova poate fi urmarita in direct pe site-ul Ziare.com.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...