Sloane Stephens castiga cel mai asteptat meci al zilei de pe tabloul feminin de la Roland Garros, cu o fosta campioana

Duminica, 02 Iunie 2019, ora 21:40
10636 citiri

Tenismena din Statele Unite Sloane Stephens, vicecampioana en-titre de la Roland Garros, a castigat duminica cel mai asteptat meci de pe tabloul fetelor.

Stephens a avut parte de un meci dificil cu Garbine Muguruza, tenismena iberica de pe 19 WTA, fosta campioana aici pe zgura pariziana in 2016.

A fost un meci complicat pentru ambele sportive, cu multe breakuri de o parte si de alta, terminat cu scorul de 6-4, 6-3, dupa o ora si 42 de minute de joc.

Muguruza a dat impresia ca incepe mai bine jocul, ca se afla in control, a avut si 3-1 pe tabela, plus serviciul, dar de acolo, firul s-a rupt si setul a intrat in contul americancei.

In mansa secunda, totul a mers cap la cap pana la 3-3, iar de acolo Sloane si-a ridicat nivelul si merge asadar in sferturi de finala aici la French Open.

Acolo unde va da piept cu Johanna Konta, 26 WTA, care azi a realizat o surpriza, eliminand-o pe Donna Vekici din Croatia:

Johanna Konta a eliminat un cap de serie la Roland Garros si a ajuns in sferturi

Simona Halep va intra maine in optimi cu Iga Swiatek, 104 WTA, meci care incepe dupa 18.30 si va fi LIVE pe Ziare.com.

Firea, încrezătoare că va câștiga Primăria Capitalei: ”Bucureștiul arată mult mai rău decât acum 4 ani”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat vineri că are încredere în şansele sale la alegeri, pentru că Bucureştiul arată "mult mai rău decât acum patru ani"....
BEC a aprobat desființarea Alianței PSD-PNL pentru București. S-au creat alte 6 alianțe pentru toate sectoarele capitalei
Biroul Electoral de Circumscripţie al Municipiului Bucureşti a decis înregistrarea Acordului de desfiinţare a protocolului de constituire a Alianţei Electorale PSD-PNL încheiat la nivelul...
#Sloane Stephens bate pe Muguruza, #Stephens castiga meci asteptat cu Muguruza, #Stephens elimina fosta campioana Roland Garros , #Roland garros