Ana Bogdan se califica in turul II la US Open

Miercuri, 30 August 2017, ora 21:02
18452 citiri

Ana Bogdan a reusit o performanta notabila, sportiva noastra calificandu-se in turul al doilea la US Open.

In runda inaugurala, romanca a trecut in trei seturi, scor 6-4, 4-6, 6-3, de o reprezentanta a gazdelor, este vorba despre Taylor Townsend.

Jucatoarea din Romania a facut, per total, un meci bun, care s-ar fi putut incheia mai repede daca nu ar fi existat cateva momente de cadere, peste care a trecut totusi rapid.

Primul set a fost unul diminat de romanca, insa in cel de-al doilea Ana nu a existat pe teren in prima jumatate, astfel ca americanca s-a distantat la un incredibil 5-0.

Doua breakuri au ajutat-o pe Bogdan sa revina, insa a fost prea putin pentru a putea egala.

Decisivul a avut o desfasurare aproape similara, cu Ana in rol principal. Jucatoarea noastra a facut rapid 5-1, a pierdut apoi doua game-uri, insa a reusit sa incheie partida cu o victorie memorabila.

In turul II, ea va da peste o alta romanca, este vorba despre Monica Niculescu.

Ana Bogdan - Taylor Townsend 6-4/ 4-6/ 6-3

21:02 - Game, set si meci, Ana Bogdan!

20:59 - Ana pierde doua game-uri consecutive, insa serveste din nou pentru meci.

20:50 - Inca un break pentru Ana si romanca va servi pentru castigarea partidei!

20:26 - Break pentru Ana in game-ul doi din "decisiv"!

20:18 - Game si set, Townsend! Vom avea set decisiv!

20:11 - Ana salveaza o minge de set si isi face serviciul! Mai are nevoie de un break pentru a egala.

20:06 - Iata ca ana castiga si al doilea break si pune presiune pe Townsend intr-un set care parea la discretia americancei.

19:56 - Ana recupereaza un break pe finalul acestui set.

19:51 - Breakul cu numarul 3 pentru Townsend, Ana trebuie sa isi revina in "decisiv" daca vrea calificarea.

19:45 - Vine si al doilea break pentru Townsend in acest set.

19:35 - Break pentru americanca in primul game al setului secund.

19:25 - Break si set, Ana Bogdan!

19:20 - Ana serveste pentru a castiga setul, insa se sufoca si Townsend face breakul.

19:07 - Break pentru Ana! Foarte bine se descurca romanca momentan.

18:59 - Inceput echilibrat de partida, cu ambele tenismene reusind sa-si faca serviciul.

18:47 - Ana incepe excelent si isi castiga servciul la 0.

ora 18:45 - A inceput partida.

INFO: Ana Bogdan ocupa locul 108 in ierarhia WTA, in timp ce adversara ei din SUA se afla pe locul 119 si a ajuns pe tabloul principal dupa ce a trecut de calificari.

INFO: Va fi prima lor intalnire directa..

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...