Dominic Thiem, omul care l-a invins pe Federer, campion la Indian Wells, a fost eliminat prematur la Miami

de Dan Alexandru
Duminica, 24 Martie 2019, ora 19:23

Tenismenul austriac Dominic Thiem, recent campion la Indian Wells, unde a dispus in marea finala de Roger Federer, a fost invins foarte devreme in Mastersul de 1000 de puncte de la Miami.

In turneul dotat cu premii in valoare totala de peste 9 milioane de dolari, Thiem, locul 4 ATP, a fost invins clar in turul II de polonezul Hubert Hurkacz, 54 in lume, scor 4-6, 4-6, dupa o ora si 17 minute.

In turul III, tenismenul polonez va da piept cu tanara speranta a Canadei, Felix Auger, de doar 18 ani.

Thiem se adauga unei liste foarte lungi cu mari favoriti deja eliminati aici la Miami, amintim printre ei pe Alexander Zverev, 3 ATP sau Stan Wawrinka, detinator a 3 titluri de Mare Slem, dupa cum puteti citi mai jos:

Roger Federer, la un pas de eliminare la Miami. Stan Wawrinka pierde sub ochii Simonei Halep, iar David Ferrer face surpriza turneului

Turneul de la Miami este televizat pe DigiSport.