Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dominika Cibulkova a facut inca o victima de top la Wuhan

Miercuri, 26 Septembrie 2018, ora 14:04
11842 citiri

Dominika Cibulkova s-a calificat, miercuri dupa-amiaza, in sferturile de finala ale turneului de la Wuhan, invingand inca o favorita.

Dupa ce in turul doi a eliminat-o pe Simona Halep, tenismena aflata pe locul 31 in ierarhia WTA a eliminat-o in optimile de finala pe favorita numarul 13, rusoaica Daria Kasatkina.

6-3, 7-6 (3) a fost scorul intalnirii dintre Dominika Cibulkova si Daria Kasatkina, care a durat o ora si 43 de minute.

In sferturile de finala, jucatoarea slovaca o va intalni pe bielorusa Aryna Sabalenka, aflata pe locul 20 in clasamentul WTA.

Sabalenka a trecut in optimi de americanca Sofia Kenin (locul 62 WTA) in doua seturi, cu 6-3, 6-3.

Partida dintre Dominika Cibulkova si Aryna Sabalenka se va disputa vineri.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Dominika Cibulkova sferturi Wuhan, #Dominika Cibulkova victorie Wuhan , #stiri tenis