Elina Svitolina merge in sferturi la Roma dupa un meci palpitant: A pierdut primul set la zero

Joi, 17 Mai 2018, ora 13:47
7206 citiri

Ucraineanca Elina Svitolina s-a calificat in sferturile de finala de la Roma dupa un meci palpitant.

Ocupanta locului 4 WTA a trecut de rusoaica Daria Kasatkina (13 WTA), scor 0-6, 6-3, 6-2.

Campioana de la editia de anul trecut a avut un start dezastruos si a pierdut primul set in doar 22 de minute.

A revenit insa, a dus meciul in decisiv, iar dupa un joc spectaculos a reusit sa se impuna.

In sferturile de finala, Svitolina se va duela cu invingatoarea dintre Maria Sakkari si Angelique Kerber.

Confruntarea din sferturi va avea loc vineri, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

Anul trecut, Elina Svitolina a invins-o pe Simona Halep in finala de la Roma.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Elina Svitolina Daria Kasatkina, #rezultate Roma, #rezultate tenis , #stiri tenis