Irina Begu isi cunoaste potentialul adversar din sferturi de la Roland Garros, daca va trece de Shelby Rogers

Duminica, 29 Mai 2016, ora 13:57
3342 citiri

Irina Begu si-a aflat deja posibila sa adversara din sferturile de finala de la Roland Garros, aceasta in conditiile in care va reusi sa treaca de Shelby Rogers, duminica, in optimile celui de-al doilea turneu de Mare Slem din 2016.

Astfel, Garbine Muguruza a trecut de Svetlana Kuznetsova din Rusia, scor 6-3, 6-4.

Partida a durat o ora si 40 de minute.

Iberica va intalni in sferturi invingatoarea partidei Begu - Rogers, partida care va incepe tot duminica, in jurul orei 14.30, in direct pe Ziare.com.

Muguruza si-a egalat performanta de anul trecut, cand atingea tot sferturile de finala.

Begu si Garbine s-au mai intalnit de 3 ori, 2-1 conducand sportiva din Spania. Cele doua s-au intalnit ultima data la Madrid, cand Begu a castigat dramatic, 5-7 7-6 (4) 6-3.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Muguruza invingatoare Roland Garros, #Muguruza posibil adversar Begu, #Begu o poate intalni Muguruza sferturi , #stiri tenis