Karolina Pliskova castiga cel mai asteptat meci al zilei de la Madrid

Marti, 08 Mai 2018, ora 07:02
13224 citiri

Jucatoarea Karolina Pliskova s-a impus in cel mai asteptat meci al zilei din turul doi de la Madrid.

Pliskova a invins-o pe Victoria Azarenka, scor 6-2, 1-6, 7-5, la capatul unui meci ce a durat doua ore si opt minute.

Azarenka, fost numar unu mondial care a cazut in clasament dupa ce a luat o pauza pentru a naste si apoi a avut probleme cu custodia copilului, a facut un meci mare.

Diferenta s-a facut abia in ultimul game al setului decisiv, cand Vika si-a pierdut serviciul, iar Pliskova a obtinut victoria.

Scorul general al intalnirilor este acum 3-2 in favoarea Victoriei Azarenka.

Mai departe, in optimile de finala, Karolina Pliskova o va intalni pe campioana de la US Open, Sloane Stephens.

C.S.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...