Noua stea a tenisului feminin, criza de nervi in China: Si-a facut praf racheta (Video)

Joi, 08 Octombrie 2015, ora 14:01

Noua stea a tenisului feminin, spaniola Garbine Muguruza, a facut o criza de nervi in China.

Suparata ca a pierdut fara drept de apel primul set al meciului cu Mirjana Lucic Baroni, din optimile de finala, iberica a lovit violent cu racheta de ciment.

Nervii ei erau oarecum indreptatiti, o victorie in optimi aducandu-i automat calificarea la Turneul Campioanelor.

Muguruza a reusit sa isi revina si a castigat pana la urma meciul, in trei seturi, scor 1-6, 6-2, 6-1.

In urma acestui rezultat, ea s-a calificat in sferturi la Beijing si a devenit a treia jucatoare ce obtine biletele pentru Singapore, dupa Simona Halep si Maria Sharapova.