O favorita a fost eliminata dramatic de la Sydney

Miercuri, 09 Ianuarie 2019, ora 14:14
6147 citiri

Sloane Stephens a parasit, miercuri, turneul de la Sydney.

Tenisemena americana, cotata ca favorita numarul 4, a fost invinsa in turul doi al competitiei de la Antipozi de Yulia Putintseva, ajunsa pe tabloul principal dupa ce a trecut de calificari.

Jucatoarea din Kazahstan a revenit dupa ce a pierdut primul set si s-a impus cu scorul de 3-6, 7-6 (4), 6-0.

Partida a durat doua ore si 6 minute, iar in setul doi Sloane Stephens a servit pentru castigarea meciului.

In sferturile de finala, Putintseva o va intalni pe favorita numarul 7, olandeza Kiki Bertens.

Turneul de la Sydney, dotat cu premii in valoare totala de 830.000 de dolari, se desfasoara in perioada 7-12 ianuarie.

REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...
#Sloane Stepehens eliminata Sydney, #favorita eliminata turneu Sydney , #stiri tenis