Surpriza mare la Cincinnati: Sharapova a fost eliminata

Duminica, 17 August 2014, ora 08:35
18436 citiri

Maria Sharapova a trecut in sferturi de Simona Halep, dar aventura ei la turneul de la Cincinnati, dotat cu premii in valoare totala de 2,56 milioane de dolari, s-a oprit duminica dimineata in semifinale.

Tenismena din Rusia a fost eliminata de sarboaica Ana Ivanovic, scor 6-2, 5-7, 7-5.

La fel ca meciul cu Simona, intalnirea a fost extrem de echilibrata si decisa dupa mai bine de doua ore. In setul trei, rusoaica a fost aproape de victorie, avand doua mingi de meci.

Disputa putea, insa, sa se incheie foarte repede. Ivanovic a avut 6-2 si 4-0 in setul secund, insa rusoaica a avut o revenire fantastica.

N-a fost insa indeajuns pentru a castiga partida, astfel ca Ivanovic va disputa finala programata duminica.

In ultimul act o va intalni pe americanca Serena Williams, care a trecut in semifinale de Caroline Wozniacki, scor 2-6, 6-2, 6-4.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţia de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....