Surpriza uriasa la Wuhan: Finalista de la US Open, eliminata in primul tur

Luni, 25 Septembrie 2017, ora 09:31

Madison Keys, finalista de la US Open 2017, a fost eliminata inca din primul tur la Wuhan.

La primul meci de la finala pierduta la US Open, Keys a avut o evolutie foarte slaba si a pierdut in fata Varverei Lepchenko (79 WTA), scor 6-2, 7-6 (4).

In primul set, Lepchenko nu a avut nicio emotie si s-a impus in doar 33 de minute.

Setul secund a fost mult mai echilibrat, a durat peste o ora, dar Lepchenko s-a impus la tie-break.

Dupa acest rezultat, scorul intalnirilor directe devine 2-1 in favoarea Varverei Lepchenko.

In turul doi, Lepchenko o va intalni pe invingatoarea dintre Monica Niculescu si Kiki Bertens.