Surprize la Cincinnati: Trei jucatoare din top 5 WTA, eliminate in optimi

Vineri, 17 August 2018, ora 08:05
21588 citiri

Trei jucatoare din top 5 WTA au fost eliminate in optimile de finala ale turneului de la Cincinnati in aceasta noapte.

Surprizele se tin lant la competitia din SUA, iar acum a venit randul lui Sloane Stephens (3 WTA), Angelique Kerber (4 WTA) si Caroline Garcia (5 WTA) sa paraseasca turneul.

Sloane Stephens a pierdut in fata lui Elise Mertens, scor 7-6 (8), 6-2, la capatul unui meci ce a durat o ora si 43 de minute.

Mai departe, Elise Mertens se va duela in sferturile de finala cu Petra Kvitova, care a invins-o pe Kristina Mladenovici.

Intr-un alt meci din aceasta noapte, Angelique Kerber a fost invinsa de Madison Keys cu 2-6, 7-6 (3), 6-4 dupa doua ore de joc.

In sferturile de finala, Keys se va intalni cu Arina Sabalenka, invingatoarea Carolinei Garcia (5 WTA), cu 6-4, 3-6, 7-5.