Mare surpriza la US Open: A treia tenismena a lumii, eliminata de o jucatoare zdrobita de Halep

Joi, 01 Septembrie 2016, ora 07:19
38318 citiri

Dupa surprizele inregistrate in prima zi si in a doua zi de concurs la US Open, in noaptea de miercuri spre joi a avut loc cel mai neasteptat rezultat de pana acum, pe tabloul feminin.

Astfel, a treia jucatoare a lumii, Garbine Muguruza, a fost invinsa clar in turul al doilea, in doua seturi, scor 7-5, 6-4, de letona Anastasija Sevastova, locul 48 mondial. Meciul a durat o ora si 41 de minute.

In turul trei, jucatoarea baltica o va intalni pe Katerina Bondarenko, din Ucraina, locul 59 WTA.

Sevastova este cea pe care Simona Halep a invins-o, in luna iulie, in finala turneului de la Bucuresti, scor 6-0, 6-0.

Muguruza, campioana in acest an la Roland Garros, nu a reusit sa treaca de turul al doilea in cele patru participari de pana acum la US Open.

De asemenea, tot in turul al doilea s-au mai inregistrat doua rezultate surpinzatoare.

Americanca Shelby Rogers (49 WTA) a fost invinsa de compatrioata Catherine Cartan Bellis, locul 158 mondial, cu 2-6, 6-2, 6-2. Bellis are doar 17 ani. In anul 2014, la doar 15 ani, Bellis trecea in primul tur la US Open de Dominika Cibulkova.

Yulia Putintseva (42 WTA), din Kazahstan, a fost la randul sau eliminata de Karina Witthoeft, din Germania, locul 102 mondial, cu scorul de 6-1, 6-7, 6-1.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Garbine Muguruza eliminata US Open, #Muguruza invinsa Sevastova, #Muguruza Sevastova US Open, #rezultate surprinzatoare US Open, #favorite eliminate US Open , #tenis US Open