Karolina Pliskova se califica in semifinale la Turneul Campioanelor

Joi, 25 Octombrie 2018, ora 12:32
12975 citiri

Karolina Pliskova este prima jucatoare calificata in semifinalele Turneului Campioanelor din Singapore.

Jucatoarea din Cehia a invins-o pe compatrioata sa, Petra Kvitova, scor 6-3, 6-4. In schimb, Kvitova este eliminata dupa acest rezultat.

Pliskova a inceput foarte bine si a castigat primul set fara emotii, eliminand-o inca de la jumatatea meciului pe Kvitova.

Chiar daca era in afara competitiei, Kvitova a inceput mai bine setul secund, a avut 3-0, dar Pliskova a intors rezultatul si a obtinut o victorie in doua seturi.

In urma acestui rezultat, Pliskova se califica astfel in semifinalele de la Turneul Campioanelor. Kvitova, jucatoarea cu cele mai multe trofee castigate in 2018 (5 la numar), a parasit competitia.

Cealalta semifinalista din Grupa Alba va fi cunoscuta dupa ora 14:30, cand se intalnesc Elina Svitolina si Caroline Wozniacki. Pentru a ajunge in semifinale, Svitolina are nevoie sa castige un singur set.

KVITOVA - PLISKOVA 3-6, 4-6

12:33 - Final de meci! Karolina Pliskova se califica in semifinale!

12:28 - Pliskova face break, are 5-4 si serveste pentru calificarea in semifinale.

12:24 - Pliskova egaleaza la patru, iar acum presiunea se muta pe Kvitova.

12:21 - Kvitova ramane in avantaj si are 4-3.

12:12 - Pliskova face rebreak, scorul este 3-2.

12:10 - Pliskova isi face in premiera serviciul in acest set, scorul este 3-1.

12:05 - Desi e eliminata, Kvitova joaca tot mai bine si are 3-0.

12:01 - Kvitova face break si conduce cu 2-0.

11:58 - Kvitova isi face serviciul in startul setului secund.

11:54 - Pliskova castiga primul set cu 6-3! Kvitova este eliminata la acest scor!

11:47 - Kvitova face break si Pliskova are 5-3.

11:43 - Pliskova ramane in avantaj si conduce cu 5-2.

11:31 - Pliskova ramane in avantaj si are 4-1 dupa ce a ratat cinci sanse de a conduce cu 5-0.

11:21 - Pliskova incepe in forta si conduce cu 3-0.

11:14 - Pliskova isi face serviciul in primul game al meciului.

11:10 - A inceput meciul!

11:07 - Meciul va incepe cu Pliskova la serviciu.

Inaintea acestei etape, clasamentul arata astfel: 1. Elina Svitolina 2 victorii (4-1 seturi), 2. Karolina Pliskova 1 victorie (3-2 seturi), 3. Caroline Wozniacki (2-3 seturi), 4. Petra Kvitova 0 victorii (1-4 seturi).

In celalalt meci al zilei se intalnesc Elina Svitolina si Caroline Wozniacki, de la ora 14:30.

Calcule de calificare in functie de rezultatele de azi:

Meciul este televizat de Digi Sport 2.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. ”PNL-PSD continuă acapararea statului român”
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Karolina Pliskova Petra Kvitova, #Karolina Pliskova Petra Kvitova LIVE, #Karolina Pliskova Petra Kvitova direct, #Turneul Campioanelor Live , #Turneul Campioanelor