Caroline Wozniacki a invins-o pe Petra Kvitova la Turneul Campioanelor

Marti, 23 Octombrie 2018, ora 17:01
17141 citiri

Caroline Wozniacki a castigat partida disputata marti cu Petra Kvitova, in etapa a doua de meciuri din Grupa Alba de la Turneul Campioanelor.

Tenismena daneza s-a impus in trei seturi in fata cehoaicei Petra Kvitova, dupa un meci extrem de disputat, care a durat aproape doua ore si jumatate.

Scorul partidei a fost 7-5, 3-6, 6-2 in favoarea nordicei.

Dupa infrangerile surprinzatoare din primele meciuri, Wozniacki si Kvitova au luptat practic pentru a ramane in cursa pentru calificarea in semifinalele competitiei din Singapore.

In ciuda unor probleme la genunchiul piciorului stang, Caroline Wozniacki, invingatoare anul trecut la Turneul Campioanelor, a fost tenismena care a dictat ritmul si a aratat un joc foarte solid.

La ora redactarii stirii, clasamentul in Grupa Alba de la Turneul Campioanelor se prezinta astfel:

1. Karolina Pliskova un meci - o victorie

2. Elina Svitolina un meci - o victorie

---------------------------

3. Caroline Wozniacki doua meciuri - o victorie

4. Petra Kvitova doua meciuri - nicio victorie

In ultimele meciuri ale grupei, Caroline Wozniacki o va intalni pe Elina Svitolina, in timp ce Petra Kvitova va da piept cu Karolina Pliskova.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Caroline Wozniacki si Petra Kvitova, din cadrul Grupei Albe de la Turneul Campioanelor.

Caroline Wozniacki - Petra Kvitova 7-5, 3-6, 6-2

17:01 - GAME, SET SI MECI CAROLINE WOZNIACKI

16:52 - Caro isi face serviciul si mai are nevoie de doar un game pentru a obtine victoria.

16:48 - Un nou break in contul Carolinei Wozniacki, iar daneza are 4-1 in acest set decisiv.

16:34 - Inceput excelent de set pentru Caroline Wozniacki.

16:22 - Un nou break izbutit de Petra Kvitova, iar meciul se va decide in setul decisiv.

16:14 - Break Petra Kvitova, care preia din nou conducerea.

16:08 - Wozniacki trece peste problemele medicale si egaleaza la 3.

INFO: Caroline Wozniacki primeste ingrjiri medicale dupa ce a acuzat dureri la genunchiul piciorului stang.

15:51 - Trei game-uri si trei breakuri in acest set doi.

15:46 - Rebreak reusit de tenismena nordica.

15:41 - Kvitova incepe bine setul secund, cu un break.

15:35 - Caroline Wozniacki izbuteste breakul si castiga actul de debut al meciului cu Kvitova.

15:28 - Wozniacki salveaza o minge de break si face 6-5. Kvitova serveste din nou pentru a ramane in primul set.

15:18 - Kvitova salveaza o minge de set si apoi reuseste rebreakul.

15:14 - Break reusit de Caroline Wozniacki, care va servi pentru castigarea primului set.

15:06 - Echilibrul se mentine, iar cele doua tenismene se afla la egalitate dupa 6 game-uri.

14:59 - Daneza are o minge de break, insa Kvitova rezista si is face serviciul in cele din urma.

14:46 - Wozniacki salveaza doua mingi de break si castiga apoi primul game al meciului.

ora 14:41 - A inceput partida.

INFO: In primele partide din grupa, Caroline Wozniacki a fost invinsa de Karolina Pliskova, in timp ce Petra Kvitova a pierdut confruntarea cu Elina Svitolina.

INFO: In celalalt meci al grupei se intalnesc Elina Svitolina si Karolina Pliskova, dupa terminarea acestei intalniri.

Turneul Campioanelor 2018 se desfasoara in perioada 21-28 octombrie.

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...
#Wozniacki Kvitova meci LIVE, #Wozniacki Kvitova Turneul Campioanelor , #Turneul Campioanelor