Pliskova, invinsa dramatic de Svitolina la Turneul Campioanelor

Marti, 23 Octombrie 2018, ora 19:15
13008 citiri

Karolina Pliskova a pierdut dramatic duelul cu Elina Svitolina de la Turneul Campioanelor, sportiva ceha cedand dupa trei seturi.

Scorul final a fost 6-3, 2-6, 6-3 in favoarea jucatoarei din Ucraina.

Intalnirea a inceput bine pentru Svitolina, care a reusit sa isi adjudece primul set cu scorul de 6-3.

A urmat insa o revenire a Pliskovei, aceasta impunandu-se cu un categoric 6-2 si impingand partida in "decisiv". Setul al treilea a fost castigat de Svitolina dupa o serie lunga de breakuri.

O ora si 56 de minute a durat duelul dintre cele doua.

In urma acestei victorii Svitolina conduce Grupa Alba cu doua victorii si va da in ultima runda peste Caroline Wozniacki, aceasta din urma si Pliskova avand fiecare cate o victorie si o infrangere.

Petra Kvitova a pierdut ambele jocuri disputate pana acum si nu intra in ecuatia calificarii in semifinale.

Elina Svitolina - Karolina Pliskova 6-3/ 2-6/ 6-3

19:15 - Break, set si meci, Svitolina!

19:10 - Break Pliskova! Meciul continua!

19:05 - Break Svitolina, si jucatoarea din Ucraina serveste pentru meci!

19:01 - Pliskova da semne de usoara revenire dupa un debut fulminant de set al Svitolinei.

18:43 - Svitolina pune capat seriei cehoaicei si incepe foarte bine setul doi.

18:36 - Patru game-uri la rand pentru Pliskova si meciul va fi decis dupa setul decisiv.

18:27 - Primul break din acest set e reusit de Pliskova, care se distanteaza la 4-2.

18:21 - Inceput echilibrat de set secund, fara niciun break.

18:06 - Svitolina salveaza doua mingi de break si isi adjudeca apoi primul set.

17:53 - Break la 0 izbutit de Elina Svitolina.

17:48 - E randul cehoaicei sa salveze doua mingi de break inainte de a egala la 2.

17:40 - Svitolina isi face serviciul dupa un game fantastic, care a durat un sfert e ora si in care a salvat nu mai putin de 6 mingi de break.

17:24 - Raspuns pe masura din partea Pliskovei, cu game alb.

17:22 - Un prim game solid pentru tenismena din Ucraina, care isi castiga propriul serviciu fara emotii.

ora 17:19 - A inceput partida.

INFO: In primele meciuri din grupe, Elina Svitolina a invins-o pe Petra Kvitova, in timp ce Karolina Pliskova a surclasat-o pe Caroline Wozniacki.

Vezi: Caroline Wozniacki a invins-o pe Petra Kvitova la Turneul Campioanelor

Turneul Campioanelor 2018 se desfasoara in perioada 21-28 octombrie.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#LIVE meci Svitolina Pliskova, #Svitolina Pliskova Turneul Campioanelor , #Turneul Campioanelor