Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Turneul Campioanelor: Caroline Wozniacki explica infrangerea cu Garcia

Vineri, 27 Octombrie 2017, ora 15:00
5215 citiri

Caroline Wozniacki a vorbit despre partida pierduta vineri cu Caroline Garcia, in Grupa Rosie a Turneului Campioanelor de la Singapore.

Tenismena saneza a fost invinsa dupa ce a castigat primul set cu 6-0 si considera ca a fost ghinionista.

"Diferenta a fost mica, iar eu pot spune ca n-am fost asa norocoasa astazi. Trebuia sa castig meciul, dar asta e. Acum sunt cu gandul la semifinale", a declarat Wozniacki la conferinta de presa de dupa partida cu Garcia.

"Am avut 5-3 in setul trei si apoi am servit pentru castigarea meciului, dar... Nu stiu ce s-a intamplat. Garcia a jucat bine", a continuat aceasta.

Vezi si:

• 0-6, 6-3, 7-5 a fost scorul intalnirii dintre Caroline Garcia si Caroline Wozniacki.

Chiar daca a fost invinsa vineri, Wozniacki a obtinut calificarea in semifinale, acolo unde va juca impotriva Karolinei Pliskova sau a lui Venus Williams.

"Nu conteaza ca va fi Pliskova sau Venus, amandoua sunt adversare puternice si ma asteapta un meci dificil", a conchis aceasta.

Semifinalele Turneului Campioanelor sunt programate sambata.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
    Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
    Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
    Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
    #Caroline Wozniacki declaratii, #Caroline Wozniacki invinsa Garcia , #Turneul Campioanelor