Turneul Campioanelor: Radwanska o invinge pe campioana de la Wimbledon

Marti, 21 Octombrie 2014, ora 19:55
13802 citiri

Poloneza Agnieszka Radwanska a debutat cu dreptul la Turneul Campioanelor, reusind s-o invinga pe campioana de la Wimbledon, Petra Kvitova.

"Aga" s-a impus in doua seturi, scor 6-2, 6-3, in numai o ora si jumatate de joc.

Dupa ce a asteptat o buna bucata de timp incheierea primei partide a zilei, cea dintre Sharapova si Kvitova, poloneza a intrat decisa in teren, reusind primul break la scorul de 2-2 in primul set.

Radwanska si-a adjudecat primul act al meciului dupa un al doilea break, fiind evident sportiva mai buna.

Kvitova a fost dominata la aproape toate capitolele, cehoaica parand ca nu face fata presiunii.

In setul secund cehoaica a izbutit un break, insa a pierdut de doua ori pe primul serviciu si nu a putut emite pretentii la victorie.

In urma acestui rezultat se stiu si meciurile de joi din Grupa Alba, Radwanska urmand a da piept cu Wozniacki, iar Kvitova avand in fata o misiune aproape imposibila, cu Maria Sharapova.

Meciul dintre Agnieszka Radwanska si Petra Kvitova a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Petra Kvitova - Agnieszka Radwanska 2-6/ 3-6

19:47 - Final de meci! Radwanska se impune fara probleme, in doua seturi!

19:40 - Aga castiga din nou pe serviciul adversarei si va servi pentru a se impune in aceasta partida.

19:29 - Rebreak rapid al polonezei, iar scorul de pe tabela este din nou egal.

19:22 - Primul break reusit de Kvitova, care preia conducerea in setul doi.

19:05 - Este trecut de miezul noptii in Singapore.

18:57 - Radwanska reuseste al doilea break si castiga primul set.

18:44 - Face breakul Aga si se distanteaza la 4-2.

18:40 - Partida foarte echilibrata pana acum, fiecare sportiva reusind sa isi faca serviciul.

18:17 - INCEPE MECIUL!!!

17:55 - In sfarsit, se incheie o partida epica la Turneul Campioanelor, cu Wozniacki impunandu-se in fata Sharapovei.

17:40 - Joaca de peste trei ore Sharapova si Wozniacki, partida intrand in setul decisiv.

17:00 - Meciul dintre Sharapova si Wozniacki este extrem de disputat, astfel ca Radwanska si Kvitova mai au ceva de asteptat.

Aga si Kvitova s-au intalnit de sase ori pana acum, sportiva din Cehia conducand detasat la capitolul dispute directe, scor 5-1.

Cele doua fac parte din Grupa Alba de la Turneul Campioanelor, alaturi de Maria Sharapova si Caroline Wozniacki.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Radwanska Kvitova Singapore, #Radwanska Kvitova LIVE, #Radwanska Kvitova Turneul Campioanelor , #Turneul Campioanelor