Turneul Campioanelor: Rezultatele de luni, clasamentul si programul meciurilor din Grupa Alba

Luni, 24 Octombrie 2016, ora 20:22
35340 citiri

A doua zi de la Turneul Campioanelor a fost una a partidelor dramatice, cele patru tenismene din Grupa Alba oferindu-ne suspans cat pentru un turneu intreg.

In primul meci al zilei, rusoaica Svetlana Kuznetsova a reusit sa se impuna in fata campioanei din 2015, Aga Radwanska, intr-o maniera entuziasmanta. Kuznetsova a castigat primul set cu dificultate, l-a pierdut clar pe al doilea, pentru ca in "decisiv" sa revina incredibil dupa ce a salvat o minge de meci!

Nici a doua disputa a zilei, cea dintre Pliskova si Muguruza, nu a fost lipsita de dramatism. Cehoaica a reusit sa se impuna clar in primul set, insa iberica a trimis jocul in "decisiv" dupa ce a castigat un tie-break dramatic in setul doi.

Actul al treilea a fost dominat de Muguruza, insa, ca in primul duel al zilei, outsidera a reusit sa revina fantastic pe final si sa se impuna.

Dupa primele meciuri, Grupa Alba este condusa de Pliskova si Kuznetsova, ambele cu cate o victorie, Muguruza si Radwanska fiind acum sub presiune.

Miercuri se anunta o zi cel putin la fel de interesanta, cele doua invingatoare de luni, Karolina Pliskova si Svetlana Kuznetsova urmand a se intalni in meciul care, foarte probabil, va decide prima calificata in semfinale.

De cealalta parte, invinsele Radwanska si Muguruza, se vor lupta la randul lor pentru, probabil, ultima sansa de a continua cursa pentru calificare.

Site-ul Ziare.com a transmis in direct partidele de luni de la Singapore, iar mai jos aveti rezumatul zilei:

Karolina Pliskova - Garbine Muguruza 6-2/ 6-7 (4) / 7-5

20:22 - Pliskova reuseste sa se impuna dupa o revenire de zile mari.

19:23 - Muguruza trimite jocul in "decisiv" dupa tie-break.

18:25 - Pliskova reuseste sa castige primul set dupa o jumatate de ora.

17:50 - Incepe al doilea meci al zilei de la Singapore, cu Muguruza la serviciu.

Agnieszka Radwanska - Svetlana Kuznetsova 5-7/ 6-1/ 5-7

17:32 - In jurul orei 18:00 ar urma sa inceapa al doilea meci al zilei.

17:31 - Kuznetsova reuseste sa o invinga pe campioana de anul trecut de la Singapore, Agnieszka Radwanska, in trei seturi si dupa aproape trei ore de joc.

16:11 - Radwanska isi revine si castiga categoric setul al doilea.

15:32 - Dupa 50 de minute, Kuznetsova isi adjudeca primul set.

14:35 - Meciul incepe cu Radwanska la serviciu.

Invingatoarele din aceste meciuri se vor intalni miercuri, in timp ce invinsele vor evolua intre ele.

Radwanska ocupa locul 3 WTA, in timp ce Kuznetsova este pe locul 9.

Pliskova ocupa loul 5, iar Muguruza este pe locul 6.

Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...
România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
#Turneul Campioanelor Live, #Turnel Campioanelor meciuri live, #rezultate Turneul Campioanelor , #Turneul Campioanelor