Dominika Cibulkova, un car de nervi dupa calificarea in sferturi la Wimbledon: E ridicol ce s-a intamplat pe teren

Luni, 09 Iulie 2018, ora 17:50
8337 citiri

Tensiunea a atins cote maxime la Wimbledon, luni, in timpul si dupa meciul dintre Dominika Cibulkova si Hsieh Su-Wei, din optimile de finala.

Intreg scandalul a pornit de la un punct din finalul primului set, acordat initial Dominikai Cibulkova desi Hsieh trimisese mingea in teren.

Jucatoarea din Taipei a fost extrem de nervoasa si nu a mai dorit sa continue meciul, cerand ca arbitrul Jenny Zhang sa patrunda pe teren.

Dupa o discutie de cateva minute, arbitrul a decis ca punctul trebuie sa se rejoace, ceea ce a infuriat-o pe Cibulkova.

Chiar si la finalul meciului, slovaca a fost foarte nervoasa si a vorbit in termeni duri despre decizia arbitrului, chiar daca in cele din urma aceasta s-a dovedit a fi corecta.

"Este ridicol ce s-a intamplat pe teren! Nu mi s-a mai intamplat niciodata in intreaga cariera! Jucatorii se mai plang, dar niciodata nu mi s-a intamplat ca arbitrul sa-si schimbe deciziile din cauza asta! Cred ca a fost o decizie foarte proasta din partea arbitrului si a supervizorului. Decizia corecta era sa fie mentinuta prima decizie! De cate ori s-a intamplat sa-si schimbe deciziile? N-avea niciun motiv sa schimbe decizia!

Mi s-a intamplat si mie de atatea ori ca arbitrul sa greseasca si sa-i fie acordat punctul adversarei. N-am nicio simpatie pentru Hsieh pentru ca e doar treaba arbitrului. Si mie mi s-a intamplat. N-a fost normal ce au facut", a spus Cibulkova la conferinta de presa.

Cibulkova a castigat meciul cu 6-4, 6-1 si s-a calificat in sferturile de finala de la Wimbledon.

C.S.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...