Serena Williams a trait periculos in sferturi la Wimbledon. Cum arata programul semifinalelor

Marti, 10 Iulie 2018, ora 18:46

Serena Williams s-a calificat cu emotii in semifinalele turneului de la Wimbledon.

Americanca a invins-o cu greu pe Camila Giorgi (52 WTA) cu 3-6, 6-3, 6-4 la capatul unui meci ce a durat o ora si 45 de minute.

Serena a pierdut primul set, dar a revenit apoi si, cu ajutorul serviciului foarte precis, a obtinut calificarea in semifinale.

In penultimul act, Serena se va duela cu Julia Goerges, care a trecut cu 3-6, 7-5, 6-1 de Kiki Bertens.

In cealalta semifinala se vor intalni Jelena Ostapenko si Angelique Kerber.

Meciurile din semifinale vor avea loc joi, iar orele de start nu au fost stabilite momentan.