Radwanska, aproape de finala de la Beijing, dupa o victorie superba

Vineri, 07 Octombrie 2016, ora 20:35
4631 citiri

Poloneza Agnieszka Radwanska, locul 3 mondial, s-a calificat vineri seara in semifinalele turneului WTA de la Beijing, dupa o victorie superba in fata Iaroslavei Shvedova, locul 39 WTA, scor 6-1, 6-2.

Jucatoarea din Kazahstan a inceput partida cu un break, insa Radwanska a revenit si a castigat cu 6-1 dupa putin mai mult de jumatate de ora de joc.

In setul al doilea, Shvedova a condus iarasi cu 1-0, a egalat apoi la 2, dar de la acel scor poloneza a apasat pe acceleratie si a castigat setul cu 6-2.

Partida a durat o ora si 14 minute de joc. In semifinale, Radwanska o va intalni pe Elina Svitolina, locul 19 WTA, din Ucraina, care a invins-o in optimi pe Angelique Kerber, liderul mondial.

In cealalta semifinala se vor intalni Madison Keys si Johanna Konta. Ambele semifinale vor avea loc sambata.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Agnieszka Radwanska semifinale Beijing, #Radwanska victorie sferturi Beijing , #WTA