Victorie spectaculoasa pentru o tenismena din Romania: Buzarnescu, in sferturi la Linz

Miercuri, 11 Octombrie 2017, ora 23:04

Mihaela Buzarnescu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Linz dupa un meci impresionant.

Romanca s-a impus in trei seturi, scor de 4-6, 7-6 (1), 6-1, in fata croatei Ajla Tomljanovic.

Buzarnescu, cea care a jucat in calificari pentru a ajunge pe tabloul principal, s-a impus in mai bine de doua ore de joc, ea reusind chiar performanta de a salva mingi meci in setul al doilea.

Romanca o va intalni in sferturi pe elvetianca Belinda Bencic.

Pentru calificarea in optimi, Mihaela si-a asigurat deja un cec in valoare de 4.758 euro, dar si 78 puncte WTA.