echipa pandurii

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Pandurii joaca cu U Cluj in sferturi

Pandurii va lupta, in sferturile Cupei Romaniei, cu Universitatea Cluj, o echipa pe care a intalnit-o si in campionat, scorul fiind 2-0 pentru clujeni.

"Important e ca am cazut cu o echipa fata de care ai sanse cel putin egale, in clasament suntem vecini, sunt convins ca avem sanse acum. (...) mai mult

Joi, 06 Noiembrie 2014, ora 05:26

Alte articole despre: Pandurii meci U Cluj, echipa Pandurii
Pandurii mizeaza pe Liga 1!

Gorjenii nu concep sa piarda meciul de maine cu Concordia Chiajna

Fotbalistii de la Pandurii isi joaca maine cel mai probabil linistea de sarbatori. Cu cinci etape inainte de finalul turului, echipa lui Petre Grigoras se afla pe loc retrogradabil, iar meciul cu Concordia Chiajna se anunta teribil mai mult

Luni, 03 Noiembrie 2014, ora 06:25

Fotbal, Liga 1 / Pandurii - ASA Targu Mures Doar succesul conteaza!

Mihai Prunariu spune: "Nu exista o alta varianta decat victoria in meciul cu ASA, este un meci capital, neaparat trebuie sa castigam"

Presiunea este mare pe Pandurii in aceasta etapa de Liga 1. Gorjenii joaca pe teren propriu impotriva celor de la ASA Targu Mures intr-un meci in care nu exista o mai mult

Vineri, 17 Octombrie 2014, ora 06:25

Grigoras vrea schimbari la echipa

Antrenorul CS Pandurii, Petre Grigoras, crede ca pauza de doua saptamani din Liga I este un prilej pentru a pregati cat mai bine meciul din etapa urmatoare cu ASA Targu Mures, echipa antrenata de fostul tehnician al gorjenilor, Cristi Pustai: "Nu pot sa zic ca aceasta pauza e extraordinar de mai mult

Luni, 13 Octombrie 2014, ora 05:27

Fiind cel mai ieftin bilet pentru Europa: Pandurii viseaza la Cupa Romaniei!

Secundul Marian Dinu spune: "Vrem sa ajungem cat mai sus, ar fi foarte bine sa jucam finala Cupei Romaniei"

Echipa antrenata de Petre Grigoras, Pandurii a reusit sa faca fata programului infernal. Ei bine, targujienii si-au facut datoria si s-au impus la Pancota in conditii improprii de joc. "Am mai mult

Joi, 25 Septembrie 2014, ora 06:25

Alte articole despre: meci Pandurii, echipa Pandurii
Pandurii s-a luptat cu Pancota pentru calificarea in optimi

Pandurii se intorc victoriosi acasa, dupa scorul de 2-1 din meciul cu Pancota, dar cu probleme. Pandurii s-a calificat in optimile Cupei Romaniei. Echipa antrenata de Petre Grigoras a deschis scorul in minutul 22 si surprinzator, sau nu, jucatorii de la Pancota, o echipa din Liga II-a, au inscris in mai mult

Miercuri, 24 Septembrie 2014, ora 05:27

Alte articole despre: Pandurii meci Pancota, echipa Pandurii
Prunariu, alaturi de antrenor: "Grig continua la Pandurii"

Tot Prunariu spune: "Grig are toata sustinerea mea, echipa e pe un drum bun"

Pandurii a devenit o tinta. Echipa gorjeana nu a impresionat in primele etape, iar carcotasii abia au asteptat sa bage batul printre gard pentru a destabiliza mai mult atmosfera care este si asa destul de incarcata din mai mult

Marti, 26 August 2014, ora 06:26

Alte articole despre: echipa Pandurii, meci Pandurii
Probleme de lot la Pandurii: accidentati sau fara acte!

Pandurii a devenit o echipa de accidentati! Tehnicianul pandurilor, Petre Grigoras, este obligat sa-si completeze lotul cu jucatori de la Pandurii II, iar pe teren sunt cam aceiasi fotbalisti. Unii sunt accidentati, iar altii nici nu apucat sa joace vreun meci pentru ca nu au actele in regula. Si mai mult

Joi, 30 Octombrie 2014, ora 05:27

Seful FRF sustine arbitrii in conflictul cu Pandurii

Razvan Burleanu, presedintele Federatiei Romane de Fotbal (FRF), a fost somat de presedintele CS Pandurii Targu Jiu, Mihai Prunariu, sa demita conducerea Comisiei Centrale de Arbitraj, dar seful Federatiei spune ca e multumit de arbitrii romani.