echipa pandurii

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Prunariu: "Echipa trebuie sa-si revina!"

Pandurii au avut doua ultime rezultate contradictorii, ambele decise in minutele de prelungiri. Gorjenii s-au impus la Dinamo cu 2-3, golul decisiv fiind marcat in minutul 4 de prelungiri, dupa care s-au lasat invinsi de CFR Cluj care au marcat un gol in minutul 92. A fost prima victorie a mai mult

Joi, 03 Aprilie 2014, ora 00:25

Alte articole despre: Pandurii meci Diamo, echipa Pandurii
Misiunea Pandurilor

Cristi Pustai despre obiectivul impus, 5 puncte in 3 etape: "Cand am fixat obiectivul stiam ca e greu de realizat"

Pandurii Targu-Jiu va ramane si dupa etapa a 25-a pe locul 6 in Liga 1. Dar, dupa infrangerea suferita acasa cu CFR Cluj, oltenii au pierdut sansa de a urca cel putin un loc in mai mult

Marti, 01 Aprilie 2014, ora 06:25

Victorii pentru juniorii A si B ai pandurilor

Zi perfecta ieri pentru echipele de juniori ale pandurilor. Juniorii A au invins cu 3-0 pe LPS Banatul Timisoara, chiar de ziua antrenorului Andriuca. Si juniorii B au castigat meciul de ieri cu 1-0.

Juniorii A ai clubului Pandurii Targu Jiu au invins clar cu 3-0 pe LPS Banatul Timisoara intr-un mai mult

Vineri, 14 Martie 2014, ora 05:34

Pandurii, esec in tricouri rosu-PSD

Pandurii a jucat ieri in rosu primul meci de dupa preluarea conducerii clubului de catre vicepresedintele PSD Gorj, Mihai Prunariu. Nu a fost cu noroc, meciul fiind pierdut de gorjeni cu 2-0 in deplasarea de la Astra Giurgiu. Pandurii au acumulat un singur punct in cele trei meciuri oficiale jucate mai mult

Marti, 11 Martie 2014, ora 05:35

Obiectivul echipei Pandurii ramane Europa League

Eugen Parvulescu, presedintele clubului Pandurii, a declarat ca echipa se va bate pentru locul 4: "Pandurii va fi in continuare o echipa de cupele europene, sa dea Dumnezeu sa ne batem tot acolo sus. Chiar daca nu mai facem transferuri, cu jucatorii pe care-i avem ne batem pentru mai mult

Vineri, 31 Ianuarie 2014, ora 11:35

Echipa Pandurii nu are niciun meci de verificare in primul stagiu de verificare

Jucatorii de la Pandurii Targu Jiu se vor antrena in prima parte a pregatirii din Antalya in aceiasi locatie in care s-a efectuat pregatirea fizica si in urma cu un an, in Complexul Sportiv Mardan din Lara.

Dupa primul stagiu de pregatire, fotbalistii vor avea trei zile libere. Jucatorii se vor mai mult

Luni, 13 Ianuarie 2014, ora 08:48

Fotbal, Liga 1 / Pandurii - Petrolul Ploiesti 0-1 Pandurii, esec la final de an

Gorjenii au ratat locul 3 in ultima etapa din 2013

Al 34-lea meci oficial al pandurilor in acest sezon s-a jucat joi seara pe Stadionul Municipal contra Petrolului Ploiesti si nu s-a incheiat asa cum doreau oltenii. Joi seara pe o ceata deasa gorjenii au ratat oportunitatea de a termina turul pe mai mult

Vineri, 20 Decembrie 2013, ora 06:25

Eugen Parvulescu spune: "E dureros ca nu mai castigam"

Vicecampioana Romaniei in exercitiu, Pandurii Targu-Jiu are probleme reale in meciurile de pe teren propriu, in ultimele patru jocuri obtinand o singura remiza. "Suntem in criza, jucam greoi acasa, nu gasim solutii", spune presedintele executiv al pandurilor, Eugen Parvulescu. Acesta trage si un mai mult

Miercuri, 02 Aprilie 2014, ora 06:25

Fotbal, Liga 1 / Gaz Metan Medias - Pandurii 0-1 Pustai si Pandurii, salvati de Giusti

Pandurii a invins in deplasare la Medias, victorie care-i salveaza postul lui Pustai

In ziua in care Mitica Dragomir a fost retinut, Pandurii a jucat la Medias avand sabia deasupra capului. Si antrenorul Cristi Pustai si-a jucat postul la Pandurii, un esec la Medias fiindu-i fatal. Dar, Pandurii mai mult

Marti, 08 Aprilie 2014, ora 06:25