Înapoi la listarea arhivei

01 Octombrie 2013 - INTER-ENG, din nou la Universitatea "Petru Maior"

In perioada 10-11 octombrie, Facultatea de Inginerie organizeaza o noua editie a conferintei stiintifice INTER-ENG, principalul eveniment stiintific din domeniul ingineriei la nivel local si zonal.

01 Octombrie 2013 - Liga Studentilor UPM incepe recrutarile de toamna

Odata cu deschiderea oficiala a noului an universitar, Liga Studentilor de la Universitatea "Petru Maior" incepe recrutarile in randul bobocilor, dar si a celorlalti studenti care doresc sa se

01 Octombrie 2013 - Reabilitare pentru ambulatoriul Spitalului de Urgenta

Consiliul Judetean Mures impreuna cu Agentia de Dezvoltare Regionala 7 Centru au semnat astazi proiectul de reabilitare, modernizare si echipare a ambulatoriului Spitalului Clinic Judetean de Urgenta

01 Octombrie 2013 - Deschidere de an universitar la UAT

Universitatea de Arte din Targu-Mures (UAT) si-a deschis marti, 1 octombrie portile unui nou inceput de an scolar la Teatrul Studio cu ocazia festivitatii de deschidere a anului universitar 2013-2014

01 Octombrie 2013 - Surprize si un nou schimb de lider in Liga IV

Dupa disputarea etapei a VIII-a din Liga a IV-a de fotbal, seria Mures, Lacul Ursu Mobila Sovata a trecut in fruntea clasamentului.

01 Octombrie 2013 - Centru de simulare pentru studenti

Centru de simulare si abilitati practice la Universitatea de Medicina si Farmacie (UMF) din Targu Mures.

01 Octombrie 2013 - Saptamana prevenirii criminalitatii

"Poti sa te implici!" Acesta este sloganul cu care Inspectoratul de Politie Judetean Mures deruleaza saptamana prevenirii criminalitatii. Politia mureseana marcheaza in perioada 30 septembrie -4

01 Octombrie 2013 - Festivalul Baloanelor

Cerul judetului Mures a fost invadat de baloane colorate.

01 Octombrie 2013 - Calificare fara emotii

BC Mures s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa o victorie entuziasmanta impotriva CSU Sibiu, care nu se prefigura in prima partea a partidei.

01 Octombrie 2013 - Remiza cu noroc si bataie generala

ASA Tg. Mures a reusit in prelungirile partidei impotriva CS U Craiova sa marcheze golul egalizator dintr-o lovitura de la unsprezece metri. Meciul a contat pentru etapa a IV-a a seriei a II-a a

01 Octombrie 2013 - Scandal la conservatori. Se destrama USL Mures?

Scandal la nivelul conducerii Partidului Conservator Mures, somata sa demisioneze de Laurentiu Gorog, vicepresedinte al organizatiei Mures, care sustine ca reprezinta nemultumirile a 98% din