asa targu mures invins craiova

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Au invins liderul

ASA Tirgu-Mures a invins cu 2-1 in deplasare la Craiova, liderul CS Universitatea. A fost primul meci oficial al anului pentru echipa antrenata de Ioan Ovidiu Sabau.

Prima repriza a jocului a fost una in care ambele echipe au practicat un joc prudent. Drept urmare au lipsit si fazele de poarta. mai mult

Marti, 04 Martie 2014, ora 10:15

ASA, cu esec la Slatina, dar cu gustul dulce al promovarii

In ultima partida din liga secunda de fotbal pentru ASA Targu-Mures, noua promovata in Liga I a pierdut din nou la Slatina, scor 1-0 pentru FC Olt.

Unicul gol a fost inscris de Hutanu, in minutul 40. Astfel, muresenii au inregistrat in confruntarile cu ultima clasata cel mai slab bilant, reusind mai mult

Luni, 09 Iunie 2014, ora 00:36

ASA peste Craiova

ASA Tirgu-Mures invinge cu 4-1 pe CSU Craiova in etapa a III-a a play-off-ului, dupa o evolutie aplaudata la scena deschisa de cei 4.500 de spectatori prezenti in tribunele stadionului Trans-Sil. Diferenta de scor putea sa fie si mai mare, dar in minutul 75, Verdes a ratat o lovitura de la 11 metri. mai mult

Marti, 06 Mai 2014, ora 12:15

Prima finala castigata

ASA Targu Mures a invins cu 2-0 Metalul Resita in prima etapa a play-off-ului.

Golurile au fost marcate de Claudiu Bumba si Amauri. In urma acestui rezultat ASA a urcat pe locul doi cu 18 puncte.

Metalul Resita a incheiat sezonul regulat pe locul al doilea. ASA Tirgu-Mures nu a avut foarte mai mult

Miercuri, 23 Aprilie 2014, ora 10:15

ASA primeste vizita "lanternei rosii"

Divizionara secunda de fotbal ASA Targu-Mures va sustine sambata, 8 martie, de la ora 18.00, primul joc oficial din acest an pe teren propriu. Ros-albastri primesc in cadrul etapei a XVI-a a campionatului vizita formatiei clasate pe ultimul loc in clasamentul seriei a II-a, Minerul Motru. Dupa locul mai mult

Joi, 06 Martie 2014, ora 18:45

Victorii inaintea debutului oficial

ASA Targu Mures a intrat pe ultima suta de metri inainte de primul meci oficial din acest an impotriva CS Universitatea Craiova. Ultimele doua meciuri amicale au insemnat pentru targumureseni doua victorii, 3-2 in fata FC Zagon si 3-1 cu Avantul Reghin.

In ultimul amical al perioadei de mai mult

Marti, 25 Februarie 2014, ora 10:16

Fetele de la ASA, victorioase la Baia Mare

In etapa a X-a a Superligii feminine de fotbal, formatia ASA Targu-Mures a invins duminica in deplasare cu scorul de 2-0 (0-0) ultima clasata, Independenta Baia Mare.

Scorul a fost deschis de Cristina Sandu, in minutul 62 si majorat de Barabasi Kinga, in minutul 67. Jocul disputat pe stadionul mai mult

Luni, 25 Noiembrie 2013, ora 13:48

A treia remiza alba consecutiva pentru ASA

Partida restanta din cadrul etapaei a XII-a, prima din retur dintre Metalul Resita si ASA Targu-Mures, disputata miercuri, pe stadionul "Mircea Chivu" din Resita s-a incheiat la egalitate, scor 0-0. Pornita cu intentia de a obtine puncte, formatia mureseana a jucat totusi prudent, incerand sa nu mai mult

Miercuri, 27 Noiembrie 2013, ora 18:01

Metalul Resita-ASA, puncte importante in joc

Stadionul Mircea Chivu din Resita gazuieste astazi, 27 noiembrie, de la ora 14.00, partida restanta din etapa a XI-a, prima a returului ligii secunde de fotbal dintre Metalul Resita si ASA Targu-Mures. Cele doua se afla pe locuri de play off, IV, respectiv VI, cu 19 si 18 puncte.