asa targu mures invins craiova

vezi toate articolele pe aceeasi tema
ASA-Ceahlaul, pentru un loc in "sferturi"

In cadrul "optimilor" Cupei Romaniei la fotbal, ASA Targu-Mures intalneste miercuri, 29 octombrie, pe teren propriu, de la ora 16.00, formatia Ceahlaul Piatra Neamt. Cele doua au trecut de faza "saisprezecilor" cu victorii la scor. Nemtenii au invins cu 5-1 in deplasare la divizionara secunda SC mai mult

Marti, 28 Octombrie 2014, ora 15:46

ASA-Steaua, cap de afis al etapei

In etapa a XII-a din Liga I de fotbal, ASA Targu-Mures intalneste duminica, 26 octombrie, de la ora 20.00, pe teren propriu campioana en-titre si lidera editiei actuale, Steaua Bucuresti.

Cele doua echipe ros-albastre au avut parcursuri foarte bune in primele 11 etape. Daca bucurestenii nu mai mult

Vineri, 24 Octombrie 2014, ora 13:40

Au deraiat Rapidul

ASA Targu Mures a invins cu 1-0 Rapid Bucuresti. Dorin Goga a inscris in minutul 82. Partida a fost dominata de la cap la coada de targumureseni care sunt pe locul patru cu 15 puncte.

In afara de golul marcat, jucatorii antrenati de Adrian Falub au mai ratat cateva ocazii importante. Goga si mai mult

Marti, 23 Septembrie 2014, ora 13:16

Fetele de la ASA isi repara golaverajul

Dupa infrangerea din prima etapa a Superligii campionatului feminin de fotbal, 0-5 in fata campioanei Olimpia Cluj, ASA Targu-Mures a invins dumininca, in etapa a II-a, pe teren propriu cu scorul de 6-1 (3-0), nou promovata in primul esalon, Universitatea Alexandria.

Csiszar a inscris pentru mai mult

Luni, 22 Septembrie 2014, ora 00:00

O repriza de vis, alta de cosmar pentru SC Muresul

In etapa a VIII-a din Liga Nationala de handbal feminin, SC Muresul Targu-Mures a fost invinsa joi seara, pe teren propriu cu 22-27 (15-11) de HCM Roman. A fost o noua sansa ratata de echipa mureseana de a realiza primele puncte, dupa o prima repriza foarte buna si una secunda dezamagitoare. Dupa mai mult

Vineri, 03 Octombrie 2014, ora 11:31

ASA, cu esec la Slatina, dar cu gustul dulce al promovarii

In ultima partida din liga secunda de fotbal pentru ASA Targu-Mures, noua promovata in Liga I a pierdut din nou la Slatina, scor 1-0 pentru FC Olt.

Unicul gol a fost inscris de Hutanu, in minutul 40. Astfel, muresenii au inregistrat in confruntarile cu ultima clasata cel mai slab bilant, reusind mai mult

Luni, 09 Iunie 2014, ora 00:36

Au invins liderul

ASA Tirgu-Mures a invins cu 2-1 in deplasare la Craiova, liderul CS Universitatea. A fost primul meci oficial al anului pentru echipa antrenata de Ioan Ovidiu Sabau.

Prima repriza a jocului a fost una in care ambele echipe au practicat un joc prudent. Drept urmare au lipsit si fazele de poarta. mai mult

Marti, 04 Martie 2014, ora 10:15

ASA peste Craiova

ASA Tirgu-Mures invinge cu 4-1 pe CSU Craiova in etapa a III-a a play-off-ului, dupa o evolutie aplaudata la scena deschisa de cei 4.500 de spectatori prezenti in tribunele stadionului Trans-Sil. Diferenta de scor putea sa fie si mai mare, dar in minutul 75, Verdes a ratat o lovitura de la 11 metri. mai mult

Marti, 06 Mai 2014, ora 12:15

Prima finala castigata

ASA Targu Mures a invins cu 2-0 Metalul Resita in prima etapa a play-off-ului.

Golurile au fost marcate de Claudiu Bumba si Amauri. In urma acestui rezultat ASA a urcat pe locul doi cu 18 puncte.

Metalul Resita a incheiat sezonul regulat pe locul al doilea. ASA Tirgu-Mures nu a avut foarte mai mult

Miercuri, 23 Aprilie 2014, ora 10:15