loc munca mures

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Anunt important despre munca in strainatate

Anunt important despre munca in strainatate

Share

Inspectoratul Teritorial de Munca Mures atrage atentia asupra modificarilor si completarilor Legii 156/2000 privind protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate- republicata, prin Legea nr.232/2017.

Astfel :

Persoanele fizice nu au dreptul sa exercite activitati de mediere.
Nu mai mult


Duminica, 25 Martie 2018, ora 21:06

Locuri de munca in Malta. Se cauta 150 de soferi de autobuz!

Locuri de munca in Malta. Se cauta 150 de soferi de autobuz!

Share

Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca Mures, prin Serviciul de ocupare EURES Romania, ofera 150 de locuri de munca vacante in Malta ca sofer de autobuz, contractele fiind pe durata nedeterminata, cu o perioada de proba de sase luni.

Potrivit directorului executiv al AJOFM Mures, mai mult


Luni, 12 Martie 2018, ora 14:08

FOTO: Ateliere NARATIV la Scoala Gimnaziala "Europa" din Targu-Mures

FOTO: Ateliere NARATIV la Scoala Gimnaziala "Europa" din Targu-Mures

Share

In data de 23 martie de la ora 11:00, dupa sunetul clopotelului, Asociatia Curtea Veche si Azomures au pus pe picioare un nou Atelier NARATIV pentru a-i ajuta pe copii sa se angajeze in lectura oricarei povesti scrise si pentru a le imbunatati relatia cu cititul in general, oferindu-le o mai mult


Luni, 26 Martie 2018, ora 14:08

Bursa de locuri de munca, in 20 aprilie

Bursa de locuri de munca, in 20 aprilie

Share

Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca (AJOFM) Mures organizeaza, in data de 20 aprilie, o noua Bursa generala a locurilor de munca.

Potrivit directorului executiv al institutiei, Gheorghe Stef, Bursa generala a locurilor de munca se va desfasura incepand cu ora 9.00, in mai mult


Duminica, 25 Martie 2018, ora 16:44

Mures, contributie de 2% la cifra de afaceri nationala

Mures, contributie de 2% la cifra de afaceri nationala

Share

In data de 14 martie, de la ora 9.00 la Hotel Grand, sala Cazino, a avut loc un eveniment educativ intitulat "ICAP Info" prin care compania ICAP Group, pe langa prezentarea serviciilor sale, ne-a oferit o imagine analitica ampla asupra zonei de business din judetul Mures, dar a si vorbit mai mult


Joi, 15 Martie 2018, ora 11:06

Gradina Zoologica din Targu Mures: emblema orasului nostru

Gradina Zoologica din Targu Mures: emblema orasului nostru

Share

Peste 300.000 de vizitatori i-au trecut pragul in 2017. Am citit un articol cu un top al Gradinilor Zoologice din Europa. Acestea erau catalogate drept cele mai attractive obiective turistice datorita faptului ca cei de acolo se ocupa serios de activitati educationale, de cercetare si de mai mult


Luni, 12 Martie 2018, ora 11:50

Sterilizare gratuita pentru animale de companie in judetul Mures

Sterilizare gratuita pentru animale de companie in judetul Mures

Share

Voluntarii asociatiei austriece Tierschutzverein Robin Hood prin donatii, in colaborare cu mai multi medici veterinari din judet incearca sa reduca numarul animalelor nascute si abandonate prin metode umane, civilizate, cum ar fi sterilizarea si desfasurarea de campanii de constientizare a mai mult


Luni, 05 Martie 2018, ora 14:08

"Golo", savoarea ciupercilor Champignon si Pleurotus, produse in Sancraiu de Mures

"Golo", savoarea ciupercilor Champignon si Pleurotus, produse in Sancraiu de Mures

Share

Ciupercile "Golo" sunt consumate de un numar foarte mare de mureseni. Lanturile de magazine Kaufland, Penny, Auchan, Selgros, Darina si Palas, dar si multe restaurante si pizzerii muresene au in oferta produse "Golo". Am aflat povestea ciupercariei din Sancraiu de Mures de la Adrian mai mult


Duminica, 04 Martie 2018, ora 23:59

Locuri de munca vacante in Danemarca! Salariu de 17 euro brut/ora!

Locuri de munca vacante in Danemarca! Salariu de 17 euro brut/ora!

Share

Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca (AJOFM) Mures, prin Serviciul de ocupare EURES Romania, ofera 30 de locuri de munca vacante in Danemarca, pentru activitatea de distribuitor de ziare/reviste si colete.

Angajatorul este DAO 365 A/S, iar salariatii vor lucra in diferite orase mai mult


Sambata, 03 Martie 2018, ora 11:07

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor