Partida dramatica, un punct dupa cel mai bun joc

Sursa: Zi de Zi
Luni, 12 Septembrie 2011, ora 06:18
142 citiri
In partida inaugurala a etapei A VI-a din Liga I de fotbal, FC Municipal a remizat pe teren propriu, 2-2 cu Astra Ploiesti.

Au inscris Florin Dan, minutul 37, Bumba (min. 91), pentru gazde, respectiv Gaman (min. 63) si N'Doye (min. 99). Partida a avut un dramatism aparte, atat ca evolutie a scorului, dar mai ales pentru accidentarea lui Victoras Astafei, din minutul 79.

Muresenii au realizat cel mai bun joc din actuala editie, au condus de doua ori pe tabela de marcaj, dar n-au reusit sa ...citește toată știrea