ASA, surclasata pe teren propriu de Poli Iasi

Sursa: Zi de Zi
Duminica, 07 August 2016, ora 14:06
149 citiri
In etapa a III-a din Liga I de fotbal, ASA Targu-Mures a pierdut si al patrulea meci oficial al sezonului, al treilea din campionat, 0-3 pe teren propriu cu CSM Poli Iasi. Toate cele trei goluri au fost inscrise in prima repriza, prin Lukacs Bole (min. 16), Andrei Cristea (35) si Tarsa (43). Debutul partidei a fost relativ echilibrat, chiar cu posesie superioara a muresenilor in primele minute. Primele suturi spre poarta au fost expediate insa de ieseni, prin Mihalache si Bole. Oaspetii au pus ...citește toată știrea