Greu, dar BC Mures are 2-0

Sursa: Zi de Zi
Marti, 16 Aprilie 2013, ora 00:27
51 citiri
In al doilea meci din faza I a play off-ului Ligii Nationale de Baschet Masculin, BC Mures Targu-Mures a obtinut a doua victorie in fata celor de la CSM Bucuresti si a luat o optiune serioasa pentru calificarea in semifinale.

Luni seara, muresenii au invins cu 92-89 (28-20, 28-25, 17-22, 19-22), dupa un meci care a semanat cu primul pana la apropierea de pauza mare. La fel ca in prima zi, primul sfert a fost castigat la opt puncte, cu mai multe realizari. Cu patru minute inaintea pauzei, BC ...citește toată știrea