"Tigrii" se revanseaza in fata "leilor", dar a celor banateni

Sursa: Zi de Zi
Joi, 29 Octombrie 2015, ora 20:18
99 citiri
Echipa masculina de baschet BC Mures Targu-Mures a obtinut miercuri seara victoria in deplasarea de la Timsoara, in cadrul etapei a V-a a Ligii Nationale, scor 66-78

(19-14, 14-20, 9-21, 24-23). Muresenii au inceput cu stangul partida si au fost condusi cu 6-0 dupa 2 minute in care nu au reusit sa inscrie. Avantajul gazdelor a crescut la jumatatea sfertului chiar la 8 puncte. "Tigrii" au avut o revenire si cu o serie de 9 puncte consecutive au preluat conducerea la 13-12. Finalul primului act ...citește toată știrea