Trei puncte importante pentru FCM

Sursa: Zi de Zi
Luni, 21 Noiembrie 2011, ora 08:17
107 citiri
In deschiderea etapei a XIV-a a Ligii I de fotbal, formatia FCM Targu-Mures a obtinut o importanta victorie la Ploiesti, scor 1-0 in fata echipei Petrolul. Singurul gol al partidei a fost inscris de Danijel Subotic, in minutul 40.

Echipa preluata de italianul Maurizio Trombetta a controlat jocul si a avut primele ocazii ale partidei. Mai intai, autorul golului a fost parat de Bornescu, in minutul 13, apoi sutul lui Ilyes 29 a trecut putin langa vinclul portii, iar portarul prahovenilor s-a ...citește toată știrea