Victorie la pas in debutul editiei pentru BC Mures

Sursa: Zi de Zi
Luni, 05 Octombrie 2015, ora 13:43
68 citiri
In prima etapa a noii editii din Liga Nationala de Baschet Masculin, BC Mures a invins duminica seara pe teren propriu formatia Gaz Metan Medias cu 96-65 ( 25-4, 18-21, 23-20, 30-20). Letonianul Jurevicius a deschis scorul pentru mureseni dupa 46 de secunde, iar Grabauskas a egalat pentru medieseni la intrarea in al doilea minut. A fost singura situatie in care oaspetii au egalat, dupa care muresenii s-au desprins decisiv, inca din primul sfert. Dupa ce Kemp a facut 10-2, la intrarea in minutul ...citește toată știrea