Revenire de vis pentru Henry la Arsenal (Video)

Marti, 10 Ianuarie 2012, ora 09:24
2135 citiri

Revenire perfecta pentru Thierry Henry la gruparea engleza Arsenal Londra! Francezul a marcat la primul sau meci golul care i-a calificat pe "tunari" in 16-imile Cupei Angliei.

Fostul international francez a inscris unicul gol al disputei dintre Arsenal Londra si Leeds United, scor 1-0, in minutul 78, la 12 minute dupa ce intrase pe teren in locul lui Chamakh.

Thierry Henry a explodat de bucurie dupa golul inscris in poarta lui Lonergan si a facut aproape un tur de stadion pentru a celebra alaturi de suporterii care l-au reprimit cu entuziasm pe Emirates Stadium.

In urmatoarea faza a Cupei Angliei, Arsenal Londra va intlni, pe teren propriu, formatia West Ham United.

Thierry Henry va evolua pentru "tunari" timp de doua luni sub forma de imprumut de la echipa americana New York Red Bulls.

Opt sezoane a jucat Henry la Arsenal in perioada 1999-2007, inscriind 174 de goluri in 254 de meciuri.

Urmariti reusita lui Henry pe site-ul youtube.com.

C.F.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Thierry Henry, #Henry revenire gol Arsenal, #Henry gol Arsenal, #cupa angliei , #Arsenal Londra