Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.415 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Presedintii sectiilor de votare din Timis sunt chemati la instruire! Vezi unde si cand!

Luni, 14 Aprilie 2014, ora 16:14

Presedintii sectiilor de votare din Timis sunt chemati la instruire! Vezi unde si cand!In data de 16.04.2014, ora 15, in Sala Filarmonicii Banatul (fostul Cinematograf Capitol), Autoritatea Electorala Permanenta va organiza un program de instruire a persoanelor care au depus cereri in vederea desemnarii ca presedinti ai birourilor electorale ale sectiilor de votare sau loctiitori ai acestora si care nu au exercitat aceste functii la niciun scrutin anterior.
E gratis!Potrivit dispozitiilor art.7 alin. (2), (3) si art. 8 alin.(1) din Hotararea Autoritatii

Actualitate / stiri Actualitate928 vizite[ News Timisoara ]

Cinci medalii pentru romani la Cupa Mondiala Suzuki de la Tokyo! Vezi cine au fost castigatorii!

Luni, 14 Aprilie 2014, ora 12:03

Cinci medalii pentru romani la Cupa Mondiala Suzuki de la Tokyo! Vezi cine au fost castigatorii!Sportivii romani au cucerit cinci medalii
, trei de aur si doua de argint, duminica, in finalele editiei a 25-a a Cupei Mondiale Suzuki la gimnastica aerobica, gazduita de Tokyo
.
La individual feminin, primele doua locuri au fost ocupate de romance, Oana Corina Constantin, cu 21,400 puncte, castigand proba, urmata de Maria Bianca Becze, cu 20,700 p. La individual masculin, victoria a revenit japonezului Mizuki Saito, cu 22,150 p, in timp ce Mircea Zamfir s-a clasat pe locul 7, cu 20,600 p.

Sport / stiri Sport407 vizite[ News Timisoara ]

In Timisoara e interzisa intinderea rufelor la uscat in balcoane deschise! Vezi ce amenda poti incasa!

Joi, 10 Aprilie 2014, ora 16:13

In Timisoara e interzisa intinderea rufelor la uscat in balcoane deschise! Vezi ce amenda poti incasa!Oricat de tentant ar fi pe perioada verii, care mai putin si soseste, intinderea rufelor la uscat in locuri vizibile, la balcon (daca e deschis), ori in afara lui, ori a ferestrei, nu e permisa in Timisoara! Politistii locali s-au deplasat in aceste zile la sesizarea telefonica a unui cetatean care a semnalat faptul ca locuitorii a doua apartamente de pe Splaiul Nistrului nr. 3 au expus la uscat rufe in afara balconului, fapta sanctionata de prevederile HCL 371/2007 modificata. La fata locului

Actualitate / stiri Actualitate584 vizite[ News Timisoara ]

Daciana Sarbu l-a provocat pe Robu! Vezi ce i-a cerut primarului Timisoarei!

Miercuri, 09 Aprilie 2014, ora 19:08

Daciana Sarbu l-a provocat pe Robu! Vezi ce i-a cerut primarului Timisoarei!Europarlamentarul PSD i-a lansat o provocare primarului Timisoarei - sa-si ia angajamentul ca in acest an incep lucrarile la noul corl al Spitalului de Copii din Timisoara. "Noi vom aduce din nou aceeasi suma de bani din partea guvernului, cu conditia sa va luati angajamentul sa incepeti procedura administrativa si birocraticca si sa ne laudam ca avem cel mai modern spital din Romania. Eu mi-am luat angajamentul, ca si pana acum", a spus sotia premierului Romaniei.
Ce a spus Robu? "Contam pe

Actualitate / stiri Actualitate537 vizite[ News Timisoara ]

Peste 50 de participanti la prima etapa a Campionatului National de karting! Vezi ce a facut timisoreanul Remus Gherghinescu!

Marti, 08 Aprilie 2014, ora 18:01

Peste 50 de participanti la prima etapa a Campionatului National de karting! Vezi ce a facut timisoreanul Remus Gherghinescu!Un numar de 54 de concurenti au participat la prima etapa a sezonului 2014 a Campionatului National de karting
, in weekend, pe circuitul la AMCKART de langa Bucuresti.
Clasa kid a alergat in concurs doar sambata, din ratiuni de siguranta, intrucat regulamentul CNK "Dunlop" nu le permite celor mai mici dintre kartisti sa concureze pe pista umeda. Prefinala a fost castigata de pustiul iesean Andrei Craciun, in fata lui Gabriel Badea-Hahui si Vichea Nemes. La primele antrenamente de sambata ale

Sport / stiri Sport418 vizite[ News Timisoara ]

S-a inaugurat un nou corp de cladire la Gradinita PP 26 din Timisoara! Vezi de ce vor beneficia micutii!

Luni, 07 Aprilie 2014, ora 19:08

S-a inaugurat un nou corp de cladire la Gradinita PP 26 din Timisoara! Vezi de ce vor beneficia micutii!Un nou corp de cladire a fost inaugurat la Gradinita PP 26 din Timisoara. Gradinita este situata in Timisoara, str. Teiului nr. 3, avand un numar de 480 de prescolari inscrisi.

Fata de constructia veche a gradinitei (corpuri A si B), lucrarea de extindere a Gradinitei PP26 a constat in constructia a trei corpuri noi C, D si E, in regim P+1E, cu suprafata construita desfasurata de 1.663,88 mp. Corpul D a fost dat in folosinta in martie 2012, fiind construit in regim de P+1, compus din: 4

Actualitate / stiri Actualitate930 vizite[ News Timisoara ]

Vezi ce planuri are primarul Nicolae Robu cu Opera din Timisoara!

Vineri, 04 Aprilie 2014, ora 16:12

Vezi ce planuri are primarul Nicolae Robu cu Opera din Timisoara!Opera din Timisoara va fi pusa in valoare si din punct de vedere al iluminarii arhitecturale.

Elba va sponsoriza iluminarea ei artistica. Primarului Timisoarei, Nicolae Robu, i s-au prezentat cateva variante de simulare a iluminatului si saptamana viitoare acesta va alege varianta finala.

"Vreau ca in perioada celei de-a doua editii a Festivalului de Jazz

Actualitate / stiri Actualitate509 vizite[ News Timisoara ]

Se da ajutorul pentru incalzirea locuintei, de la Primaria Timisoara! Vezi unde si cand!

Vineri, 04 Aprilie 2014, ora 00:59

Se da ajutorul pentru incalzirea locuintei, de la Primaria Timisoara! Vezi unde si cand!In zilele de 15, 16 si 17 aprilie 2014 Directia de Asistenta Sociala Comunitara Timisoara plateste ajutorul pentru incalzirea locuintei cu combustibili solizi sau petrolieri,
stabilit in conditiile O.U.G nr. 70/2011, aferent lunii februarie 2014 si ajutoarele neridicate din lunile anterioare.
Programul platilor! Plata se va efectua la casieria Directiei de Asistenta Sociala Comunitara Timisoara din

Actualitate / stiri Actualitate537 vizite[ News Timisoara ]

CJ Timis a dat 200.000 lei Spitalului Judetean Timisoara! Vezi pentru ce!

Joi, 03 Aprilie 2014, ora 10:04

CJ Timis a dat 200.000 lei Spitalului Judetean Timisoara! Vezi pentru ce!Unele saloane din Spitalul Judetean Timisoara vor intra in renovare. Proiectul de modernizare a Clinicii de Chirurgie Vasculara a fost lansat anul trecut, iar Consiliul Judetean Timis a alocat suma de 200.000 de lei pentru renovarea a trei saloane.

Dupa finalizarea formalitatilor legale de atribuire a lucrarii de amenajare, santierul de pe sectia de Chirurgie Vasculara se va redeschide incepand cu luni, 7 aprilie.
Trei saloane au fost deja renovate Trei saloane au fost deja renovate, cu

Actualitate / stiri Actualitate729 vizite[ News Timisoara ]

Lumina din Parcul Copiilor din Timisoara se aprinde de la... celular! Vezi cat costa sistemul si cat se economiseste!

Miercuri, 02 Aprilie 2014, ora 14:03

Lumina din Parcul Copiilor din Timisoara se aprinde de la... celular! Vezi cat costa sistemul si cat se economiseste!Pentru eficientizarea energetica si reducerea consumului de curent a fost propusa o solutie inovatoare si atractiva din punct de vedere financiar, ce presupune monitorizarea, controlul si managementul de la distanta (pe internet) a iluminatului public din Parcul Copiilor Ion Creanga Timisoara.

Solutia este bazata pe tehnologia wireless (radio comunicatie). Iluminatul Parcului Copiilor Ion Creanga Timisoara se realizeaza prin corpuri de iluminat cu lampi clasice, avand o inaltime de 4 m,

Business / stiri Business455 vizite[ News Timisoara ]

Reparatii majore pe doua strazi din Timisoara! Vezi unde incep lucrari!

Miercuri, 02 Aprilie 2014, ora 00:59

Reparatii majore pe doua strazi din Timisoara! Vezi unde incep lucrari!Dupa reparatiile capitale din anul trecut la strada Demetriade, respectiv Avram Imbroane, precum si urmare a amenajarii noului sens giratoriu, a devenit o necesitate stringenta inceperea unor lucrari de reparatii majore pe zona Avram Imbroane catre Muzeul Satului, respectiv Spitalul.

Strada Avram Imbroane se va extinde la 4 benzi pe o lungime de 520 de m si o latime de 14m pe portiunea de la platforma UMT pana la Muzeul Satului. In paralel se vor realiza locuri de parcare in cvartalul de

Actualitate / stiri Actualitate508 vizite[ News Timisoara ]

Primaria Timisoara a gasit antidot la ridicarea ilegala de masini. Vezi ce s-a hotarat!

Miercuri, 26 Martie 2014, ora 19:13

Primaria Timisoara a gasit antidot la ridicarea ilegala de masini. Vezi ce s-a hotarat!In sfarsit, dupa multe chinuri, Consiliul Local Timisoara a adoptat o hotarare prin care se interzice ridicarea masinilor din parcarile agentilor economici sau blocarea rotilor. Cele mai multe cazuri au fost cu firma Ingerii galbeni, care au blocat masini in parcarile unor centre comerciale. Acum nu mai au nevoie sa faca aceste lucruri. Mai mult, centrele comerciale au obligatia de a instiinta clientii cu privire la modalitatea de parcare, respectiv perioada de timp oferita pentru parcarea

Actualitate / stiri Actualitate622 vizite[ News Timisoara ]

Din toamna veti putea merge cu "firobuzul" de la Timisoara pana la Dumbravita, pe un drum de patru benzi! Vezi unde vor fi noile statii!

Marti, 25 Martie 2014, ora 19:12

Din toamna veti putea merge cu "firobuzul" de la Timisoara pana la Dumbravita, pe un drum de patru benzi! Vezi unde vor fi noile statii!Din aceasta toamna, troleibuzul 14 va ajunge pana la Dumbravita. Gata cu asteptarea pe marginea drumului, la iesirea din orasul de pe Bega vreo masina sa-i ia pana acasa.

Din toamna vor avea un "firobuz" care sa faca acest lucru. Era si cazul, tinand cont ca e plin de timisoreni in Dumbravita si Giarmata,
care in fiecare dimineata si seara pleaca, respectiv vin acasa, cele doua localitati castigandu-si renumele de "dormitoarele Timisoarei".

In urma finalizarii licitatei, Primaria

Actualitate / stiri Actualitate755 vizite[ News Timisoara ]

Se pot depune cereri pentru apartamentele de pe strada Polona din Timisoara! Vezi pana cand! Conditiile de acordare!

Marti, 25 Martie 2014, ora 16:39

Se pot depune cereri pentru apartamentele de pe strada Polona din Timisoara! Vezi pana cand! Conditiile de acordare!Timisorenii care sunt pe listele de prioritati pentru atribuirea unei locuinte din fondul locativ aflat la dispozitia Primariei Municipiului Timisoara pot depune cerere pentru apartamentele din blocul de pe strada Polona nr.19 pana la data de 30 aprilie 2014.

Prin Hotararea Consiliului Local al Municipiului Timisoara nr. 597 din 21.11.2013 s-a aprobat achizitionarea unor locuinte prin licitatie publica organizata cu ocazia unor executari silite.

Astfel, Primaria a achizitionat 129 de

Actualitate / stiri Actualitate692 vizite[ News Timisoara ]

Maraton de inot la Timisoara. Vezi cat au inotat participantii!

Marti, 25 Martie 2014, ora 08:01

Maraton de inot la Timisoara. Vezi cat au inotat participantii!AquaMasters a dat startul unui maraton de inot de 24 de ore. Sase echipe au participat la maratonul de inot 24h ore AquaMasters, un eveniment de amatori deschis celor care au implinit 18 ani. Evenimentul s-a desfasurat in bazinul "Bega" din cartierul Dacia, pe durata a 24 de ore, incepand de sambata, de la ora 13, nonstop, pana duminica la ora 13. S-a inotat inclusiv pe durata noptii. Cele sase echipe participante au fost formate din cate zece persoane care au inotat in reprize de cate 30 de

Sport / stiri Sport611 vizite[ News Timisoara ]

Liliana Onet, fostul subprefect de Timis - cu lacrimi in ochi! Vezi cine e noul subprefect!

Luni, 24 Martie 2014, ora 12:13

Liliana Onet, fostul subprefect de Timis - cu lacrimi in ochi! Vezi cine e noul subprefect!Liliana Onet a parasit functia de subprefect e Timis cu lacrimi in ochi. Subprefectul, ce provine din PNL, a fost inlocuit cu un altul, provenit din UDMR - Zoltan Marossy, cel care a devenit pentru a treia oara subprefect al celui mai vestic judet al tarii.

"Eu voi face administratie in continuare""Sper ca cetatenii sa aprecieze si dumneavoastra, cei cu care am avut onoarea sa colaborez in aceasta perioada. Ma bucur ca sunt prima femeie care a reusit sa ocupe aceasta functie o perioada mai

Actualitate / stiri Actualitate634 vizite[ News Timisoara ]

Protest in fata Primariei Timisoara pentru pamant! Vezi cine vrea sa protesteze!

Vineri, 21 Martie 2014, ora 16:03

Protest in fata Primariei Timisoara pentru pamant! Vezi cine vrea sa protesteze!300 de oameni si-au cerut dreptul de proprietate inca din 1990 pe pasunea din Mehala, dar nu au primit nimic. Un consilier local din Timisoara, Petrica Folica (PP-DD) vrea sa-i ajute pe acesti oameni sa-si recastige terenurile
. Oamenii au hotarare definitiva irevocabila pentru aceste terenuri. Prin ordinul prefectului, aceasta suprafata a fost trecuta in proprietatea primariei. Poprietarii terenului nu sunt pusi in posesie. Parcela este foarte mare, sunt sute de hectare, dar numai casiva

Actualitate / stiri Actualitate529 vizite[ News Timisoara ]

Vine meciul cel mare: Flavius Biea intra in ring la Timisoara! Vezi pentru ce lupta!

Vineri, 21 Martie 2014, ora 08:02

Vine meciul cel mare: Flavius Biea intra in ring la Timisoara! Vezi pentru ce lupta!Sambata, 29 martie, la sala "Constantin Jude" are loc gala "Timisoara - Capitala Boxului". Meciul vedeta al serii va fi cel dintre Flavius Biea si Robert Cristea, in joc fiind pus titlul national la box profesionist, categoria semimijlocie.

Inainte de aceasta disputa mai sunt programate alte cinci meciuri profesioniste, unul mai puternic decat celalalt. Meciurile principale ale galei vor incepe de la ora 19.20, iar al spectacolului la ora 19. Spectatorii vor putea urmari pe ringul de box

Sport / stiri Sport507 vizite[ News Timisoara ]

Zoltan Marossy - din nou subprefect de Timis! Vezi cand va depune juramantul!

Joi, 20 Martie 2014, ora 08:05

Zoltan Marossy - din nou subprefect de Timis! Vezi cand va depune juramantul!Zoltan Marossy devine pentru a treia oara subprefect de Timis.
Inaltul functionar public, care provine din UDMR (partid pe care l-a parasit acum multi ani) ocupa pana ieri functia de sef al achizitiilor publice din Consiliul Judetean Timis. Acum, in urma negocierilor de la centru si de la nivel judetean, Marossy revine in functia de subprefect, in locul lui Liliana Onet

- cea care provine din PNL si care, cel mai probabil, va candida la un post de deputat pe locul ce

Actualitate / prefectura586 vizite[ News Timisoara ]

Vicele CJ Timis Marian Vasile reprezinta Timisul la Bruxelles. Vezi in ce probleme!

Luni, 17 Martie 2014, ora 12:07

Vicele CJ Timis Marian Vasile reprezinta Timisul la Bruxelles. Vezi in ce probleme!Perspectivele locale, judetene si regionale asupra Acordului de Parteneriat al Romaniei cu Uniunea Europeana vor fi prezentate in Parlamentul European de vicepresedintele Consiliului Judetean Timis, Marian-Constantin Vasile, presedintele Comisiei Economice si de Dezvoltare Regionala din cadrul Adunarii Regiunilor Europene (ARE). Audierea publica va avea loc miercuri, 19.03.2014.

Premiile pentru inovare

Romania este reprezentanta si de ministrul Fondurilor Europene,

Business / stiri Business418 vizite[ News Timisoara ]

Cei din PDL Timis ii acuza pe cei din USL de minciuna! Vezi de ce!

Vineri, 14 Martie 2014, ora 19:01

Cei din PDL Timis ii acuza pe cei din USL de minciuna! Vezi de ce!O delegatie a Partidului Democrat Liberal Timis, condusa de deputatul Cornel Samartinean , presedintele PDL Timisoara, a depus astazi, la Registratura Prefecturii Timis, documentul intitulat "Cartea Minciunilor USL
- 22 luni de guvernare USL, 22 luni de jaf, incompetenta si imunitate".
Cartea Minciunilor USL "Am depus astazi, la registratura Prefecturii, Cartea Minciunilor USL - adevaratul raport de activitate al guvernarilor USL, pentru ca vrem ca

Personalitati / PDL462 vizite[ News Timisoara ]

Deputatul de Timis Niculae Mircovici - atac la decizia ANI! Vezi ce are de gand parlamentarul si de ce e acuzat!

Joi, 13 Martie 2014, ora 16:13

Deputatul de Timis Niculae Mircovici - atac la decizia ANI! Vezi ce are de gand parlamentarul si de ce e acuzat!Deputatul de Timis Niculae Mircovici (UBBR) ataca decizia ANI de conflict de interese, iar primul termen este in 26 martie. ANI spune ca in perioada 5 ianuarie 2009 - 15 iunie 2010, deputatul Niculae Mircovici a angajat-o pe sotia sa pe functia de referent al biroului parlamentar pe care il detine in Timis.

In aceasta calitate, sotia sa a realizat un venit net de 20.387 de lei. Sotia sa a fost angajata in perioada 05 ianuarie 2009 - 15 iunie 2010 in functia de referent in cadrul Biroului

Actualitate / stiri Actualitate662 vizite[ News Timisoara ]

Gata cu distractia la stadionul Timisoarei! Vezi unde se muta festivalurile din oras!

Marti, 11 Martie 2014, ora 19:09

Gata cu distractia la stadionul Timisoarei! Vezi unde se muta festivalurile din oras!Gata. Locuitorii din zona stadionului nu mai suporta ca toate festivalurile sa se tina in fata arenei Dan Paltinisanu. Primaria s-a saturat de plangeri si va muta aceste festivaluri in alta zona a orasului.

Primarul Timisoarei Nicolae Robu a anuntat interzicerea oricarui festival si concert in zona, incepand chiar din acest an. Principalele evenimente care au loc langa stadionul sunt Festivalul Vinului si Festivalul Berii
. Acestea vor

Actualitate / stiri Actualitate1397 vizite[ News Timisoara ]

Se renoveaza Clinica de Oftalmologie din Timisoara! Vezi cat costa reabilitarea!

Sambata, 08 Martie 2014, ora 10:14

Se renoveaza Clinica de Oftalmologie din Timisoara! Vezi cat costa reabilitarea!Se renoveaza Clinica de Oftalmologie. Este una dintre cele mai vechi cladiri ale Timisoarei si una dintre unitatile sanitare unde oamenii, o data iesiti "din mainile doctorilor", au putut vedea mai limpede urbea de pe Bega cu frumusetile ei.

Primaria Municipiului Timisoara a inceput lucrarile de reabilitare a cladirii in care isi desfasoara activitatea Clinica de Oftalmologie. Cladirea a adapostit, din anul 1737, cel mai vechi spital de pe teritoriul actual al Romaniei.

Contractul a fost

Actualitate / stiri Actualitate482 vizite[ News Timisoara ]

Gata cu parcarea din Piata Unirii din Timisoara! Vezi cand spune primarul Timisoarei Nicolae Robu ca se desfiinteaza!

Vineri, 07 Martie 2014, ora 19:08

Gata cu parcarea din Piata Unirii din Timisoara! Vezi cand spune primarul Timisoarei Nicolae Robu ca se desfiinteaza!Daca pana acum a provocat proteste si luari de pozitie, de acum incolo va fi liniste in ceea ce priveste parcarea din Piata Unirii
. De saptamana viitoare, parcarea provizorie din punctul zero al Timisoarei va fi istorie. Asta pentru ca lucrarile la caldaram au avansat serios si trebuie sa inceapa si in zona Muzeului de Arta
, acolo unde inca mai parcheaza masinile in aceasta saptamana.
Nicolae Robu, primarul Timisoarei: "Avem in

Personalitati / Nicolae Robu583 vizite[ News Timisoara ]

Zoltan Marossy - aproape de functia de subprefect de Timis. Vezi ce spune presedintele PSD Timis Titu Bojin despre aceasta mutare!

Vineri, 07 Martie 2014, ora 10:13

Zoltan Marossy - aproape de functia de subprefect de Timis. Vezi ce spune presedintele PSD Timis Titu Bojin despre aceasta mutare!Se va schimba subprefectul Timisului! Cu toate ca functia este apolitica si prefectii si subprefectii sunt inalti functionari publici, atunci cand se schimba guvernul se schimba si reprezentantii lui in teritoriu, prefectii si subprefectii, daca acestia nu provin din partide "simpatice" noului executiv. Liliana Onet, actualul subprefect de Timis
, vine din PNL si... trebuie schimbata, conform metehnelor din ultimii ani. Cel mai vehiculat nume pentru inlocuitor e al lui Zoltan Marossy
- seful

Actualitate / stiri Actualitate566 vizite[ News Timisoara ]

Se reamenajeaza un nou parc in Timisoara. Vezi unde!

Marti, 04 Martie 2014, ora 16:15

Se reamenajeaza un nou parc in Timisoara. Vezi unde!Un nou parc va fi reamenajat la Timisoara. Scuarul Hunedoara
va fi reamenajat printr-un parteneriat public-privat al primariei cu o companie privata.

Este vorba despre zona verde din Piata Adamache, in suprafata de 2.200 mp, unde lucrarile au inceput deja. Este un triunghi de spatiu verde aflat pe traseul dintre Casa Tineretului si Piata

Actualitate / stiri Actualitate576 vizite[ News Timisoara ]

Box de inalta clasa la Timisoara. Vezi ce vrea sa castige Flavius Biea!

Marti, 04 Martie 2014, ora 08:01

Box de inalta clasa la Timisoara. Vezi ce vrea sa castige Flavius Biea!Cunoscutul si apreciatul Flavius Biea
lupta pe 29 martie, la Sala "Constantin Jude"
, pentru titlul national la profesionisti.

Toti amatorii acestui sport sunt asteptati sa fie alaturi de el in primul pas spre titlul european, in meciul sustinut impotriva lui Robert Cristea. Sambata, 29 martie, la Timisoara se pune in joc centura pentru titlul national la categoria semimijlocie
. In cadrul unei gale cu 5 meciuri la profesionisti, unul mai tare ca celalalt, pugilistul timisorean Flavius

Sport / stiri Sport461 vizite[ News Timisoara ]

Presedintele PNL Timis Nicolae Robu ar merge in alianta cu PSD, dar nu oricum. Vezi ce le cere pesedistilor!

Sambata, 01 Martie 2014, ora 00:08

Presedintele PNL Timis Nicolae Robu ar merge in alianta cu PSD, dar nu oricum. Vezi ce le cere pesedistilor!Presedintele PNL Timis, Nicolae Robu, nu spune nu continuarii aliantei cu PSD la nivel local, dar nu in orice fel de conditii.

"Daca vom pastra aceasta alianta la nivel local cu PSD, PC, PP-DD evident ca va trebui ca partenerii sa se deovedeasca loiali, corecti si fara pretentii nejustificate.

Vor trebui sa respecte tot ce noi am negociat pana la ora actuala in plan local, adica sa nu se atinga de absolut nici un liberal aflat in diverse pozitii in deconcentrate", spune Robu.
"In

Personalitati / Nicolae Robu568 vizite[ News Timisoara ]

Va duce primarul PNL Nicolae Robu Timisoara in Opozitie? Vezi ce spune deputatul PSD Catalin Tiuch!

Vineri, 28 Februarie 2014, ora 16:12

Va duce primarul PNL Nicolae Robu Timisoara in Opozitie? Vezi ce spune deputatul PSD Catalin Tiuch!USL s-a rupt si acum se fac tot felul de calcule fata de cum se va aranja scena politica din Timisoara si Timis
. Se poate pune pana si problema ducerii Timisoarei in Opozitie, in consiliul local, ori judetean, dar se vorbeste si de pastrarea actualei aliante. Cert este ca acum se fac aliantele, in aceste zile vom vedea cum se va plasa PNL-ul...
"Nu cred ca domnul Robu va duce municipiul Timisoara in Opozitie" "L-am urmarit foarte atent pe domnul primar Nicolae Robu
, care pana acum nu a

Actualitate / stiri Actualitate469 vizite[ News Timisoara ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima