Liga 1: U Cluj se scufunda in ultimul meci al sezonului

Marti, 20 Mai 2014, ora 20:04

Universitatea Cluj a capotat in ultimul meci al sezonului. "Sepcile rosii" au fost invinse, pe teren propriu, de cei de la Pandurii, scor 3-0.

Desi aveau nevoie de o victorie pentru a scapa definitiv de emotiile retrogradarii, gazdele au avut o evolutie destul de palida.

Gorjenii au tras un prim semnal de alarma in prima repriza, atunci cand Elton a luat la tinta transversala portii lui Veselovsky din pasa lui Nistor.

Primul gol a venit in debutul partii secunde si a fost, de fapt, un autogol. Octavian Abrudan a deviat nefericit in propria poarta centrarea lui Sendroiu si Pandurii preluau conducerea.

Dupa doar cinci minute oaspetii si-au dublat avantajul, Alex Dos Santos punand latul pentru 2-0 la balonul trimis foarte bine de Distefano.

Ultimul gol a fost marcat de Erico in prelungirile partidei, din pasa lui Breeveld.

ECHIPELE

Universitatea Cluj: Veselovsky a“ Neag, Ninu, Abrudan, Gercaliu - Lungu, Bucsa (cpt.) - Boutadjine, Cristocea, Borza - Lemnaru
Antrenor: Mihai Teja
Rezerve: Niculescu - Szilagyi, I. Rada II, R. Greu, Kovacs, Sauvadet, Boboc

Pandurii: Stanca - Breeveld, Paraskevas, Erico, Ungurusan (cpt) - Elton da Silva, Nistor a“ Buleica, Dos Santos, Distefano - Shamsin
Antrenor: Petre Grigoras
Rezerve: Gliwa - Mamele, C.Cristea, Predescu, BAŽrlan, Negrescu, Sendroiu