Liga 1: O echipa cunoscuta a retrogradat din Liga 1

Sambata, 23 Mai 2015, ora 17:57
5191 citiri

Universitatea Cluj a retrogradat matematic sambata din Liga 1.

Gruparea clujeana a fost invinsa la Galati de Otelul cu 2-1, in penultima etapa a Ligii 1, iar sezonul urmator va evolua in Liga a II-a.

Clujenii aveau nevoie de o victorie pentru a ramane in lupta pentru evitarea retrogradarii si au inceput bine meciul, cu un gol al lui Mengolo in minutul 11.

Desi deja retrogradati, galatenii n-au renuntat la lupta si au intors scorul, prin Hamroun (min.35), cu un lob formidabil, si Tudorie, in minutul 68.