Liga 2: U Cluj castiga la scor derbiul cu Petrolul Ploiesti

Vineri, 20 Septembrie 2019, ora 20:01
4620 citiri

U Cluj a castigat cu 4-0 derbiul cu Petrolul Ploesti, din etapa a 8-a din Liga 1.

Desi are un start groaznic de sezon si pornea cu sansa a doua, U Cluj a facut un meci mare si a adancit si criza de la Petrolul.

Dupa o prima repriza dominata de Petrolul, U Cluj si-a revenit dupa pauza, iar Gavra a deschis scorul in minutul 51.

Marinescu a comis un penalti in minutul 74, iar antrenorul Petrolului, Flavius Stoican, a vrut sa scoata echipa de pe teren si a fost eliminat.

George Florescu a inscris din penalti in minutul 76, iar doua minute mai tarziu Marinescu de la Petrolul a fost eliminat.

In superioritate numerica, Taub (85) si Berghele (90) au marcat si ei pentru U Cluj.

In urma acestui rezultat, U Cluj urca pe locul 15, cu 6 puncte, in timp ce Petrolul este pe 9, cu 11 puncte.

C.S.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...