UEFA, despre victoria Stelei in Champions League

Miercuri, 20 August 2014, ora 11:52
5561 citiri

Victoria obtinuta de Steaua in prima mansa a play-off-ului Champions League, 1-0 cu Ludogorets, nu a trecut neobservata de UEFA.

Forul continental remarca intr-un articol publicat pe site-ul oficial evolutia lui Chipciu, care a reusit sa treaca peste ratarea unui penalti.

"Alexandru Chipciu si-a reparat eroarea de la penatiul ratat marcand unicul gol al meciurlui cu doua minute inainte de fluierul de final. Steaua are astfel un avantaj minim in fata celor de la Ludogorets in play-off-ul Champions League", noteaza sursa citata.

Cei de la UEFA fac si un scurt rezumat al desfasurarii ostilitatilor pe National Arena:

- Stoyanov apara penaltiul lui Chipciu in minutul 34.

- Numarul 7 de la Steaua inscrie golul victoriei cu doua minute inainte de final.

- Omul care a adus victoria va lipsi in retur din cauza unei suspendari.

- Campioana Romaniei este neinvinsa in fata bulgarilor.

- Returul va avea loc la Sofia, pe 27 august.

Steaua a castigat meciul disputat impotriva bulgarilor de la Ludogorets Razgrad, scor 1-0, in prima mansa a play-off-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Liga Campionilor: Steaua castiga dramatic cu Ludogorets

Alex Chipciu a marcat singurul gol al partidei in minutul 88, tot el ratand o lovitura de la 11 metri in prima repriza.

Mansa secunda a duelului romano-bulgar este programata in data de 27 august, la Sofia.

Invingatoarea "dublei" se califica in grupele Champions League, in timp ce invinsa merge in grupele Europa League.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Steaua Ludogorets Champions League, #Steaua UEFA Champions League, #Steaua Liga Campionilor Ludogorets , #stiri UEFA