Europa League: Unirea Urziceni, eliminata din competitie

Joi, 26 August 2010, ora 22:20
4072 citiri

Unirea Urziceni a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata cu Hajduk Split in mansa secunda a playoff-ului Europa League, ratand calificarea in grupele competitiei, dupa 1-4 in mansa tur.

Jucatorii pregatiti de Eugen Nae au inceput cu dreptul partida de pe stadionul Ghencea, Bilasco inscriind inca din minutul doi, dupa o pasa a lui Bordeanu.

Ialomitenii au continuat forcingul ofensiv, Rusescu si Bilasco amenintand constant poarta aparata de Subasici.

Maftei putea duce scorul la 2-0 in minutul 50, daca nu era blocat in ultimul moment de portarul croat. Acelasi Subasici a intervenit salvator si in fata lui Rusescu, cinci minute mai tarziu.

Cei de la Hajduk au ramas in inferioritate numerica in minutul 66, Brkljaca fiind eliminat pentru cumul de cartonase, in timp ce Bilasco a trecut pe langa dubla opt minute mai tarziu.

Maftei a fost si el eliminat cu opt minute inainte de final, iar croatii au restabilit egalarea dupa numai patru minute, prin Vukusici, transand soarta calificarii in grupele Europa League.

Ialomitenii parasesc astfel cupele europene, fiind eliminati cu scorul general de 2-5, ramanandu-le sa se concentreze asupra problemelor financiare si a competitiei interne.

Ati putut urmari, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei Unirea Urziceni - Hajduk Split, din playoff-ul Europa League.

Desfasurarea partidei:

Min.90 Final de meci! Hajduk Split se califica in grupele Europa League!

Min.89 Cop intra in locul lui Vukusici.

Min.88 Vukusici este si el avertizat.

Min.86 Gol Hajduk! Croatii inscriu prin Vukusici si transeaza soarta calificarii!

Min.82 Maftei este eliminat.

Min.78 Neaga este inlocuit cu Dale.

Min.76 Jonjici ii ia locul lui Sharbini.

Min.74 Bilasco rateaza majorarea scorului, fiind oprit de interventia portarului croat.

Min.73 Andrici este avertizat.

Min.66 Brkljaca vede cel de-al doilea galben si este eliminat.

Min.64 Frunza intra in locul lui Rusescu.

Min.59 Bordeanu este si el avertizat.

Min.57 Rusescu primeste cartonasul galben pentru simulare.

Min.55 O noua interventie salvatoare a lui Subasici, de data aceasta in fata lui Rusescu.

Min.50 Mare ocazie pentru Unirea, dar Susasici intervine salvator si il blocheaza pe Maftei.

Min.46 Tomasov este inlocuit cu Vejici.

Min.46 Incepe repriza secunda!

----------------------------------

Min.45 Se incheie prima repriza!

Min.40 Defensiva ialomiteana blocheaza sutul in forta expediat de Sharbani.

Min.37 Brkljaca primeste cartonasul galben.

Min.31 Onofras este surprins in ofsaid.

Min.25 Portarul Subasici scoate incredibil o executie superba a lui Rusescu din lovitura libera.

Min.21 Rusescu nu mai ajunge la un balon trimis in adancime de Maftei.

Min.16 Prima actiune pentru Hajduk la poarta Unirii, insa sutul lui Andrici este blocat.

Min.11 Bilasco este surprins in ofsaid. Atacantul Unirii Urziceni este extrem de activ.

Min.7 Brandan executa o lovitura de colt, insa aceasta ramane fara rezultat.

Min.5 Bilasco trimite in bara!

Min.2 GOOOOOL UNIREA! Bilasco deschide scorul dupa o pasa a lui Bordeanu!

Min.1 Incepe partida!

Echipele:

Unirea Urziceni: Grigore, Mehmedovici, Galamaz, Maftei, Epaminonda, Bilasco, Onofras, Rusescu, Brandan, Bordeanu, Neaga;

Antrenor: Eugen Nae;

Hajduk Split: Subasici, Buljat, Ibricici, Andrici, Vukusici, Tomasov, Jozinovici, Oremus, Brkljaca, Maloca, Sharbini;

Antrenor: Stanko Poklepovici;

Partida este arbitrata de elvetianul Claudio Circhetta.

In tur, Unirea Urziceni a pierdut cu scorul de 1-4.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...