Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Unirea Urziceni, egal nesperat cu FC Brasov

Luni, 21 Martie 2011, ora 22:23
1574 citiri

Unirea Urziceni si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida a etapei cu numarul 22 din Liga 1. Ialomitenii s-au vazut condusi pe tabela inca din minutul 5 si au izbutit sa restabileasca egalitatea abia in prelungiri.

Brasovenii au avut un debut de partida exceptional la Urziceni. Cristescu a deschis scorul dupa numai 5 minute de joc, pentru ca apoi acelasi Cristescu si Viveiros sa rateze ocazii uriase de a majora diferenta de pe tabela.

Gazdele au incercat sa echilibreze jocul si chiar au reusit, avand o prima ocazie importanta in minutul 35, la sutul trimis de Raul Rusescu din lovitura libera. Finalul primei parti a venit cu o noua sansa mare a ialomitenilor, balonul sutat de Epaminonda Nicu din 10 metri izbind bara portii lui Marc.

Partea a doua a fost mai putin agreabila, cu un joc fragmentat si cu putine ocazii de poarta.

Gazdele au dat lovitura in prelungiri, atunci cand Iulian Apostol a executat perfect o lovitura libera de la 20 de metri, balonul oprindu-se in poarta brasoveana.

Scor final, Unirea Urziceni - FC Brasov 1-1.

Echipele:

Urziceni: Curca - Homei, E. Nicu, Mustata, Blay - Toba, Busca, I. Apostol, Tosca - Rusescu, Mihalcea

Rezerve: Cernea, Scarlatescu, Lupu, Teusan, Senin, Ionita, Marcu

Brasov: Marc - Ad. Rusu, Gaucho, Oros, Cr. Ionescu - Toloza - Viveiros, Ilyes, M. Cristescu, Williams - Teixeira

Rezerve: Haisan, Stinga, Majernik, Nastasie, Distefano, I. Voicu, Cardoso

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Unirea Urziceni egal FC Brasov, #Brasov Urziceni egalitate, #etapa 22 Liga 1 , #Liga I