"U" Cluj trece cu emotii de Unirea Urziceni

Sambata, 12 Martie 2011, ora 15:51
1648 citiri

Universitatea Cluj a parasit zona fierbinte a retrogradarii dupa victoria obtinuta sambata in fata Unirii Urziceni, scor 4-2.

Fosta campioana a Romaniei a inceput mai bine partida de la Medias, Adrian Mihalcea deschizand scorul in minutul 15, cum un lob frumos de la aproape 25 de metri.

"Studentii" clujeni au restabilit egalitatea in minutul 34, atunci cand Claudiu Niculescu a reluat balonul in plasa dupa o interventie ratata a lui George Curca. Ialomitenii au dat lovitura in startul reprizei secunde, atunci cand acelasi Mihalcea a reusit "dubla" in urma unui contraatac.

Doar 10 minute a condus Unirea la Medias, Machado punctand cu o lovitura de cap excelent plasata. Finalul a apartinut gazdelor, care s-au descatusat in ultimele minute.

Mai intai, Andrei Cristea si-a adus echipa in avantaj cu un sut din interiorul careului pentru ca Voican sa inchida tabela in prelungiri.

Scor final, "U" Cluj - Unirea Urziceni 4-2.

Universitatea Cluj: Popa - Buhus, Pele, Abrudan, Ascoli - Delgado, Nasser, Pacurar, Ad. Cristea - Niculescu, Machado

Rezerve: Bosneag, Ungurusan, Tony, Bostina, V. Gheorghe, Voican, Mendy

Urziceni: Curca - Homei, Teusan, Mera, Lupu - Marcu, Onicas, Scarlatescu, Senin - Mihalcea, Rusescu

Rezerve: Cernea, Ionita, Tosca, Mustata, Muzac, Blay, Busca

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Universitatea Cluj victorie Urziceni, #Urziceni invinsa Universitatea Cluj, #Mihalcea gol urziceni , #meciuri