Egal echitabil intre Rapid si Unirea Urziceni

Duminica, 28 Februarie 2010, ora 18:53
2399 citiri

Rapid si Unirea Urziceni au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci disputat duminica in cadrul etapei cu numarul 19 din Liga 1. Acesta este primul punct obtinut de Ronny Levy pe banca Urziceniului.

Venita dupa trei infrangeri consecutive, Unirea Urziceni a avut un start dezastruos in Giulesti, unde a primit gol dupa doar 9 minute.

Portarul campioanei, Arlauskis, s-a impiedicat pe linia portii si nu a putut retine o lovitura cu umarul a lui Iencsi, iar intreg stadionul din Giulesti a erupt.

Cu greu, ialomitenii au dat semne de viata, in special din banda dreapta, unde Semedo a irosit mai multe sanse importante.

Fostul jucator al Stelei s-a revansat, insa, in minutul 44, cand a centrat perfect catre Marius Bilasco, iar varful campioanei a pus fruntea pentru un egal la pauza.

Daca in prima repriza giulestenii au facut legea pe teren, lucrurile s-au schimbat dupa pauza, cand echipa lui Ronny Levy a controlat jocul.

Giulestenii au mai creat pericol doar din faze fixe, in timp ce Urziceniul a dominat si a avut numeroase ocazii de gol, prin Paduretu, Semedo sau Paraschiv.

Dupa acest rezultat, Unirea Urziceni a coborat pe locul 3, avand 35 de puncte, in timp ce Rapid se afla pe locul 7, cu 33 de puncte.

78 - Bornescu scoate increidbil un sut in diagonala al lui Paraschiv

76 - Paduretu bate inselator o lovitura libera, Bornescu scoate in corner de sub bara

75 - Tot stadionul il injura pe Alexandru Tudor. Fanii rapidisti nu au uitat meciul Rapid - CFR Cluj din acest sezon

74 - Semedo scapa singur cu portarul, insa se ridica ofsaid de la margine

70 - Semedo e gasit bine in banda dreapta si suteaza dintr-o pozitie favorabila peste poarta

45+2 - Final de repriza!

44 - GOL URZICENI! Semedo centreaza perfect, iar Bilasco inscrie cu capul!.

42 - Ionita ia o actiune pe cont propriu si suteaza din 15 metri putin pe langa poarta!

40 - Raul Rusescu intra in locul lui Apostol la Urziceni

38 - Semedo e capul rautatilor pe teren! Scapa singur, il dribleaza pe Bornescu, dar suteaza cu stangul pe langa poarta goala!

37 - Semedo e deschis din nou in partea dreapta, greseste din nou serviciul!

34 - Semedo scapa intr-o pozitie favorabila in banda dreapta, dar centreaza deplorabil

29 - Bozovici respinge din fata portii goale o minge gresita de Bornescu

29 - Contraatac al oaspetilor, blocat de Bornescu, dupa o pasa gresita a lui Bilasco

25 - Cartonas galben pentru Bruno Fernandes

24 - Coman intra in locul lui Herea la Rapid

23 - Bruno Fernandes il blocheaza excelent pe Spadacio, in duel unu contra unu

20 - Rapid face un pressing extrem de avansat. Urziceniul nu poate sa iasa din propria jumatate

15 - Cartonas galben pentru Vladimir Bozovici

13 - Joc extrem de fragmentat dupa marcarea golului Rapidului.

9 - GOL RAPID! Spadacio bate o lovitura libera catre Iencsi, iar acesta inscrie cu umarul, pe o ezitare a lui Arlauskis

5 - Alexandru Ionita cade in careul campioanei. Nu se acorda penalty.

3 - Frunza centreaza periculos in fata portii, dar mingea se duce in aut.

1 - A inceput meciul!

Echipele de start

Rapid: Bornescu, Helder, Ricardo, Iencsi, Bozovici, Grigorie, Lazar, Herea, Ilie Iordache, Spadacio, Ionita

Rezerve: Straton, Adrian Iordache, Doru Bratu, Alex Coman, Cesihna, Raduta, Gauracs

Unirea: Arlauskis, Mehmedovici, Bilasco, Paduretu, Semedo, Ricardo Gomes, Brandan, Fernandes, Maftei, Frunza, Apostol

Rezerve: Daniel Tudor, Paraschiv, Rusescu, Epaminonda, Marinescu, Bordeanu, Onofras

Vedeta Rapidului, Albion Rrahmani, pe lista unui club celebru din Germania. Ce altă echipă a fost refuzată de Rapid
Albion Rrahmani este unul dintre jucătorii de bază ai Rapidului fiind un atacant în mare formă în acest sezon ân ciuda unei accidentări serioase. Kosovarul este dorit de un club mare din...
Șumudică, anunț de ultimă oră despre venirea la Rapid și Bogdan Lobonț! "Nu știu dacă George Copos a făcut ce face Șucu"
Marius Șumudică a vorbit despre situația de la Rapid, unde echipa este în pericol să nu prindă cupele europene după ce patronul Dan Șucu a băgat peste 7 milioane de euro în transferuri....